Колегія Держфінінспекції в Полтавській області підбила підсумки 2014 року

- Порушник повинен бути покараний, кошти – повернені до бюджету, - такий лейтмотив виступу начальника Державної фінансової інспекції в Полтавській області М.М. Кривошея на підсумковій колегії, яка відбулася 28 січня.

- Результат досягнутий не тоді, коли держфінінспектори знайшли фінансові порушення, - підкреслив Михайло Михайлович, - а коли тіньові схеми розкриті, люди знають розкрадачів, а гроші повернені в казну держави.

Розмова на колегії була принциповою і жорсткою. Говорили не стільки про досягнення, скільки про те, що конче необхідно зробити.

Коротко відзначивши позитивні аспекти за підсумками контрольно-ревізійної роботи протягом 2014 року Михайло Михайлович зупинився на недоліках. Зазначив, що потрібно не замовчувати проблемні питання, а наполегливо долати їх.

Перш за все голова колегії закликав керівників структурних підрозділів Держфінінспекції звернути увагу на необхідність тісної співпраці з правоохоронними органами. А також, враховуючи, що колектив Інспекції значно поповнився молодими співробітниками, без досвіду або з незначним досвідом державної служби, рекомендував активізувати виховну роботу з метою уникнення, насамперед, порушень корупційного законодавства та дотримання під час здійснення контрольних заходів загальних правил поведінки державного службовця.

Начальник Держфінінспекції звернув увагу присутніх на пріоритетних напрямах контрольно-ревізійної роботи на 2015 рік затверджених Міністром фінансів України Наталею Яресько спрямованих на зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни в державі.

Зокрема,

- підвищення ефективності роботи Держфінінспекції шляхом повноти відшкодування виявлених втрат матеріальних і фінансових ресурсів держави;

- забезпечення контролю у пріоритетних для держави сферах національної безпеки і оборони та енергетики;

- планування контрольно-ревізійної роботи шляхом повноцінної переорієнтації на ризик-орієнтовний відбір об’єктів для здійснення державного фінансового контрою.

- подальший розвиток державного внутрішнього фінансового контролю відповідно до практики і стандартів Європейського Союзу.

- протидія проявам корупції в Держфінінспекції шляхом реалізації вимог ухваленого антикорупційного законодавства.

 

Довідково:

В результаті вжитих заходів, протягом 2014 року забезпечено надходження фінансових ресурсів, відшкодування й поновлення незаконних та нецільових витрат і недостач на 37,9 млн грн., тоді як на утримання Держфінінспекції в Полтавській області витрачено 9,1 млн гривень.

Для забезпечення максимального рівня відшкодування виявлених порушень, Держфінінспекцією застосовано 228 фінансових санкцій до порушників фінансово-бюджетної дисципліни.

Призупинено бюджетних асигнувань 32 установам, в 142 випадках зупинено операції з бюджетними коштами; зменшено бюджетних призначень (асигнувань) 54 розпорядникам бюджетних коштів на суму 4,4 млн грн.

Держфінінспекцією подано 37 позовів до суду, на суму 6,2 млн грн., ініційовано пред’явлення 56 цивільних позовів перед органами прокуратури та об’єктами контролю.

З метою посилення персональної відповідальності порушників фінансової дисципліни до правоохоронних органів передано 96 матеріалів, за результатом їх розгляду розпочато 101 досудове розслідування. Ще 66 досудових розслідувань розпочато за результатами участі працівників Держфінінспекції як залучених спеціалістів у перевірках, що проводили правоохоронні структури.

До адміністративної відповідальності притягнуто 752 посадові особи, до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, за ініціативою Держфінінспекції – 237 осіб. За порушення бюджетного законодавства та за порушення проведення порядку закупівель за державні кошти до адміністративної відповідальності притягнуто 12 осіб.

 

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області