Ревізори Полтавщини продовжують виявляти фінансові порушення

Контрольно-ревізійним управлінням в Полтавській області проведено планову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності відділу освіти Полтавської районної державної адміністрації (далі – відділ освіти ) за період з 01.01.2009 по 01.01.2011.

Ревізією встановлено фінансових порушень на загальну суму майже 300 тис грн.

Так ревізорами були виявлені порушення, в результаті яких працівникам відділу освіти, педагогам, бібліотекарям, медичним працівникам та сезонним операторам котелень шести загальноосвітніх шкіл Полтавського району заробітну плату було виплачено не в повному обсязі, а саме : загальна сума недоотриманих працівниками коштів склала 75 тис грн.

Встановлені порушення стали можливими внаслідок не проведення відповідальними особами відділу освіти коригування заробітної плати на коефіцієнт підвищення посадових окладів за проміжок часу до її підвищення, виплати зарплати в розмірі нижчому за встановлений на той час законодавством, невиплати в повному обсязі допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, не проведення індексації заробітної плати за наявності законодавчих підстав, ненадання працівникам матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за фактично відпрацьований час, не підвищення посадових окладів за керівництво групами продовженого дня тощо.

Крім того, були виявлені операції, проведені з порушенням чинного законодавства, що призвели до втрат в сумі 222,3 тис грн, а саме: завищення вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт та здійснення зайвої оплати вартості фактично ненаданих послуг по транспортуванню учнів до розташування відповідних навчальних закладів, в рамках реалізації районної програми „Шкільний автобус”.

Під час проведення ревізорами вибіркової інвентаризації матеріальних цінностей, були встановлені їх лишки на суму 0,3 тис грн, без відповідного документального підтвердження щодо надходження їх до відділу освіти.

Виявлені фінансові порушення відшкодовані в сумі 271,5 тис грн.

За допущені порушення законодавства з фінансових питань у відношенні одинадцяти посадових осіб відділу складено протоколи про адміністративне правопорушення за статтею 164-2 ч.1 КУпАП.

Керівництву відділу освіти направлено вимоги по усуненню виявлених ревізією порушень і недоліків із наданням пропозицій щодо притягнення до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, винних посадових осіб у допущенні фінансових порушень.

Одночасно, в установленому законодавством порядку, КРУ в Полтавській області прийнято рішення про зупинення операцій з бюджетними коштами на рахунках підконтрольного об’єкта, відкритих в органах Державного казначейства.

Про результати ревізії проінформовано головне управління освіти і науки Полтавської облдержадміністрації та УСБУ в Полтавській області, а також матеріали інспектування передано до прокуратури Полтавської області для розгляду та прийняття відповідного рішення.

Прес-служба КРУ в Полтавській області