Держфінінспекція в Полтавській області у січні-березні 2015 року забезпечила відшкодування втрат на понад 7 млн грн – Ірина Салогуб

Протягом I кварталу 2015 року Держфінінспекція в Полтавській області та її територіальні підрозділи забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів держави загалом на 7,4 млн грн. Зокрема, сума відшкодування втрат ресурсів, що були виявлені в попередні роки, становить майже 4 млн. грн. Про це повідомила В.о. начальника Держфінінспекції в Полтавській області Ірина Салогуб під час розширеного засідання Колегії Держфінінспекції сьогодні.

Зокрема, завдяки заходам, що їх вжили державні фінансові інспектори, до бюджетів, бюджетних установ і організацій та підприємств надійшло 1,8 млн грн. Забезпечено відшкодування і поновлення незаконних нецільових витрат та недостач ресурсів на загальну суму 5,6 млн грн.

З метою забезпечення максимального рівня відшкодування виявлених порушень, відповідно до вимог Бюджетного кодексу, Держфінінспекція застосувала до порушників фінансово-бюджетної дисципліни 34 фінансові санкції: зупинено операцій з бюджетними коштами 24 об’єктам контролю; призупинено бюджетних асигнувань – 4; зменшено бюджетних призначень (асигнувань) 6 розпорядникам бюджетних коштів майже на 0,8 млн грн.

За наслідками перевірок в якості залучених спеціалістів розпочато 27 досудових розслідувань, та вручено 9 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Окрім того, реалізуючи право на звернення до суду в інтересах держави, фахівці Держфінінспекції пред’явили 5 позовів щодо відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму понад 0,4 млн грн.

Загалом від початку 2015 року Держфінінспекція перевірила 43 підприємства, установи та організації, з яких майже на 90 % виявила порушення фінансово-господарської дисципліни.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області