Держфінінспектори Полтавщини у Службі автомобільних доріг Полтавської області виявили порушень, що призвели до втрат на суму 63,5 млн грн

Держфінінспекція в Полтавській області, на виконання централізованого доручення Держфінінспекції України, провела ревізію фінансово-господарської діяльності Служби автомобільних доріг у Полтавській області під час якої виявила порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 63,5 млн грн.

Крім цього, ревізія встановила порушення законодавства з питань державних закупівель, а також факти, що свідчать про неефективне використання бюджетних коштів, які спрямовуються на будівництво і ремонт доріг на території Полтавської області.

Контрорльним заходом охоплений період з 01.07.2012 по 31.03.2015.

Зокрема, зафіксовано завищення обсягів та вартості виконаних ремонтно будівельних робіт на загальну суму 13,3 млн. грн., з яких 10,1 млн. грн. оплачено, що відповідно, призвело до збитків на зазначену суму.

В результаті не проведення відповідної позовної роботи щодо своєчасного стягнення дебіторської заборгованості Служба автомобільних доріг втратила 3,8 млн. грн.

За відсутності документів, які підтверджують факт придбання у власність або постійне користування земель, на яких передбачено розміщення автомобільної дороги Київ-Харків-Довжанський (ділянка Лубни-Полтава), Служба автомобільних доріг у Полтавській області перерахувала на користь чотирьох районних державних адміністрацій та списала по обліку, без будь-яких підстав, 49,6 млн. грн. При цьому в обліку зазначених райдержадміністрацій перед Службою автомобільних доріг у Полтавській області будь-яких зобов’язань за розрахунками не значиться. На час закінчення ревізії, земельні ділянки у постійне користування Службою автомобільних доріг у Полтавській області не отримано.

Виявлено також, що за відсутності бюджетних асигнувань, Служба взяла до сплати фінансових зобов`язань в сумі 263,8 млн. грн. Це призвело до наявності не бюджетної кредиторської заборгованості, у якої відсутні джерела та законні способи погашення, до того ж, вона не відображена в бухгалтерському обліку підконтрольного об’єкту.

Завдяки вжитим заходам встановлені порушення частково усунуто.

За порушення бюджетного законодавства застосовано фінансову санкцію у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, на 8 посадових осіб Служби складено протоколи про адміністративну відповідальність, ще 5 протоколів складено за порушення законодавства в сфері державних закупівель.

Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів Полтавської області.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області