Ревізори Полтавщини виявили під час ревізії сільської ради фінансові порушення, що призвели до втрат на понад півмільйона гривень

Фахівцями контрольно-ревізійного відділу в м. Кременчуці Полтавської області провели ревізію фінансово-господарської діяльності Пришибської сільської ради (далі - сільрада).

Загальна сума встановлених фінансових порушень 746,8 тис. грн., з них операції, проведені з порушенням чинного законодавства, що призвели до втрат, виявлені на понад півмільйона гривень.

Порушення сільрадою фінансової дисципліни, стало можливим через нецільове використання бюджетних коштів, проведення зайвих виплат бюджетних коштів внаслідок завищення обсягу чи вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт, здійснення сільською радою за рахунок коштів місцевих бюджетів видатків, які Бюджетним кодексом віднесено до місцевих бюджетів іншого рівня, без передачі відповідних повноважень, списання коштів на видатки всупереч законодавству без отримання робіт (послуг) або в обсягах, вищих від їх фактичної вартості, проведення завищених витрат на оплату праці внаслідок встановлення непередбачених законодавством надбавок і доплат або їх завищення, оплата додаткових відпусток всупереч законодавству тощо.

Майже 70 тис.грн. виявлених фінансових порушень складає передача сільрадою природних ресурсів у користування (в оренду) за заниженими ставками або у безоплатне користування без оформлення договірних відносин, зарахування до доходів місцевих бюджетів обов’язкових платежів, належних перерахуванню до державного бюджету, не донарахування заробітної плати під час відряджень, відпускних та лікарняних працівникам сільради, які підлягали виплаті відповідно до чинного законодавства.

Інші порушення фінансової дисципліни були виявлені в сумі 172,93 тис. грн., а саме: заниження в обліку вартості незавершеного будівництва, заниження в обліку вартості основних засобів, завищення в обліку вартості активів та лишки матеріальних цінностей.

На даний час забезпечено надходження фінансових ресурсів на суму 46,87 тис. грн., відшкодування незаконних витрат в сумі 2,14 тис. грн., зменшення бюджетних асигнувань на суму 2,0 тис. грн. та інших порушень усунуто на суму 172,93 тис. гривень.

За ведення бухгалтерського обліку з порушенням встановленого порядку на 2 посадових осіб сільради складено протоколи про адміністративне правопорушення за ст.164-2 КУпАП також на колишнього сільського голову складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 164-12 КУпАП.

Одночасно в установленому законодавством порядку КРУ в Полтавській області прийнято рішення про зупинення операцій з бюджетними коштами на рахунках установи, відкритих в органах Державного казначейства.Діючому сільському голові сільради направлено вимоги про усунення виявлених ревізією порушень та запропоновано розглянути питання про притягнення винних осіб до відповідальності.

Прес-служба

КРУ в Полтавській області