Полтавські ревізори під час проведення ревізії відділу освіти Карлівської районної державної адміністрації виявили втрат ресурсів майже на 300 тис. грн

Контрольно-ревізійним управлінням в Полтавській області проведено планову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності відділу освіти Карлівської районної державної адміністрації за період з 01.09.2008 по 01.03.2011.

За наслідками проведеної ревізії встановлено порушень фінансової дисципліни на загальну суму майже 300 тис. грн.

Порушення, що призвели до недоотримання фінансових ресурсів фізичними особами, а саме: недоотримання заробітної плати медичними працівниками загальноосвітніх навчальних закладів району за фактично відпрацьований ними час та педагогічними працівниками через заниження їм стажу педагогічної роботи внаслідок не врахування часу перебування деяких працівників на військовій службі та допущених арифметичних помилок, склали 11,8 тис. грн.

Крім того, були виявлені операції, проведені з порушенням чинного законодавства, що призвели до втрат у сумі 283,7 тис. грн.

Установлені порушення стали можливими через покриття видатків спеціального фонду за рахунок загального, внаслідок спрямування коштів отриманих від батьків учнів не пільгових категорій 5-11 класів загальноосвітніх шкіл району за харчування, на організацію та надання зазначених послуг не в повному обсязі, незаконне списання основних засобів, нецільове використання коштів, завищення вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт тощо.

Інші порушення фінансової дисципліни виявлено в сумі 2,6 тис. грн.

В період ревізії встановлені фінансові порушення, що призвели до втрат, відшкодовано частково в сумі 6,4тис.грн., інші порушення відшкодовано в повному обсязі.

За допущені порушення фінансового законодавства у відношенні 11 посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення за статтею 164-2 ч.1 КУпАП та однієї особи – за статтею 164-12 КУпАП.

Керівництву відділу освіти направлено вимоги по усуненню виявлених ревізією порушень і недоліків із наданням пропозицій щодо притягнення до дисциплінарної та матеріальної відповідальності посадових осіб, винних у допущенні встановлених ревізією порушень.

Одночасно в установленому законодавством порядку КРУ в Полтавській області прийнято рішення про зупинення операцій з бюджетними коштами на рахунках установи, відкритих в органах Державного казначейства.

Про результати ревізії проінформовано головне управління освіти і науки Полтавської облдержадміністрації та УДСБЕЗ УМВС України в Полтавській області.

Прес-служба КРУ в Полтавській області