Ревізори Полтавщини виявили під час ревізії Ромоданівської селищної ради фінансові порушення на понад півмільйона гривень

Фахівцями контролльно-ревізійного відділу в м. Миргород та Миргородському районі Полтавської області, проведено планову виїзну ревізію виконання селищного бюджету Ромоданівською селищною радою за період з 01.01.2008 по 01.02.2011.

Загальна сума встановлених фінансових порушень 587,0 тис. грн.

Так, ревізією було встановлено недоотримання фінансових ресурсів спеціальним фондом селищного бюджету в сумі 445,4 тис. грн.

Установлені фінансові порушення стали можливими через безпідставне зарахування до загального фонду селищного бюджету незаконно сплаченого податку на прибуток від продажу земельної ділянки несільськогосподарського призначення, тоді як кошти від продажу земельної ділянки повинні були бути зараховані до спеціального фонду селищного бюджету.

Ревізією дотримання вимог законодавства при використанні коштів на оплату виконаних ремонтно-будівельних робіт, були встановлені факти завищення їх обсягу та вартості на загальну суму 23,7 тис. грн.

Як показала ревізія, посадовими особами селищної ради не дотримувалися вимоги законодавства про оплату праці, через що працівникам було не донараховано заробітної плати на загальну суму 9,5 тис. грн., а деяким зайво нараховано і виплачено її на суму 16,8 тис. грн.

Також ревізією встановлено, що селищним головою та головним бухгалтером не здійснювався належний контроль за повнотою одержання власних надходжень селищної ради, про що свідчать порушення щодо не проведення індексації розміру орендної плати за оренду нежитлових приміщень на щомісячний індекс інфляції, заниження площ приміщень, переданих в оренду та в результаті невідображення в обліку та неотримання дебіторської заборгованості за надані населенню послуги з централізованого водопостачання, через що селищною радою було недоотримано 4,6 тис. грн. фінансових ресурсів.

Крім того, ревізорами були встановлені порушення при списанні паливо-мастильних матеріалів через завищення норми витрат палива на роботу легкового автомобіля, порушення при витрачанні бюджетних коштів на придбання 2 комплектів комп’ютерної техніки, що призвело до перевищення граничних сум витрат на придбання вказаних основних засобів, а ревізією стану збереження активів селищної ради встановлено недостачу продуктів харчування та їх лишки.

В порушення діючого законодавства, в результаті надання населенню послуг з централізованого водопостачання без наявності відповідної ліцензії на даний вид послуг, селищною радою були отримані доходи від не- ліцензованої діяльності.

Під час ревізії проведено відшкодування та усунення виявлених порушень на загальну суму 79,2 тис. грн.

За ведення бухгалтерського обліку з порушенням встановленого порядку на 5 осіб селищної ради складено протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 164-2 ч.І КУпАП. За порушення бюджетного законодавства на колишнього селищного голову складено протокол за ст. 164-12 ч. 3 КУпАП.

Селищному голові направлено вимоги про усунення виявлених ревізією порушень законодавства.

За допущені порушення бюджетного законодавства застосовано фінансову санкцію у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами.

За результатами ревізії проінформовано Миргородську міжрайонну прокуратуру та голову Миргородської РДА.

Прес-служба

КРУ в Полтавській області