У Держфінінспекції в Полтавській області підбили підсумки роботи за 2015 рік

Державна фінансова інспекція в Полтавській області, загалом, за підсумками роботи 2015 року забезпечила виконання поставлених державою завдань у сфері фінансового контролю.

По окремим напрямам контрольно-ревізійної роботи Інспекція лідирує у рейтингу по Україні. Про це повідомила сьогодні В.о. начальника Держфінінспекції в Полтавській області Ірина Салогуб під час засідання Колегії Держфінінспекції.

Під час звіту про роботу Держфінінспекції за минулий рік зазначено, що державні фінансові інспектори та аудитори Полтавщини провели 172 контрольних заходів. Зокрема, порушення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів виявлено на 134 перевірених підприємствах, установах та організаціях, на загальну суму майже 107 млн грн.

Факти незаконних, нецільових витрат та недостач загальнодержавних та комунальних ресурсів встановлені на 130 об’єктах контролю і складають 92,5 млн грн.

Упродовж звітного періоду, завдяки заходам, що їх ужили державні фінансові інспектори, повернуто до бюджетів усіх рівнів, відшкодовано і поновлено незаконних, нецільових витрат і недостач державних та комунальних ресурсів, на загальну суму 41,7 млн грн.

Окрім того, реалізуючи право на звернення до суду в інтересах держави, спеціалісти Держфінінспекції пред’явили 19 позовів щодо відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму 1,2 млн грн.

За матеріалами ревізій та наслідками спільних з правоохоронними органами перевірок розпочато 70 досудових розслідувань.

Для забезпечення максимального рівня відшкодування виявлених порушень, до порушників фінансово-бюджетної дисципліни протягом звітного періоду застосовано 173 фінансових санкцій.

Постановами Держфінінспекції до адміністративної відповідальності притягнуто 697 посадових осіб підприємств, установ і організацій, фінансово-господарську діяльність яких перевіряла Держфінінспекція. Ще 249 посадовців притягнуто до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, з них 22 особи звільнено із займаних посад.

Одним із пріоритетних напрямів діяльності Держфінінспекції в Полтавській області визначено посилення всіх напрямів правової роботи в частині ініціювання та пред’явлення позовів щодо відшкодування завданих збитків та, зокрема, покращення взаємодії з правоохоронними органами щодо складання протоколів про притягнення порушників до відповідальності за корупційні діяння за переданими матеріалами контрольних заходів тощо.

Завершуючи засідання Колегії Головуюча подякувала колегам за позитивну динаміку в роботі та наголосила на потребі постійного вдосконалення підходів до контрольно-ревізійної роботи.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області