Про ревізії використання бюджетних коштів

Державна  фінансова інспекція в Полтавській області, яка на даний час реорганізована шляхом перетворення в Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби  в Полтавській, проводить ревізії використання бюджетних коштів, виділених на компенсацію підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу під час мобілізації на особливий період, та надання щомісячної адресної допомоги переселенцям.

Під час зазначених ревізій перевіряється і законність призначення, нарахування та виплати усіх видів соціальної допомоги, пільг, субсидій та інших виплат, що здійснювалися і здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів за 2014-2016 роки.

В ході проведення  контрольних заходів досліджуються  факти можливих порушень за інформацією, наданою Міністерством фінансів України за результатами проведеної верифікації соціальних виплат.

На даний час дані верифікації перевірені  в 9-ти районних  органах соціального захисту населення,  які полягали у співставленні інформації з усіх офіційних державних реєстрів, що характеризують соціальний, фінансовий та інші статуси отримувачів різних соціальних допомог з документами, які були надані громадянами для їх призначення. Перевіркою  охоплено  майже 4,5 тис. громадян. Як результат, встановлені  розбіжності  в поданих документах  374 особами, яким призначені та виплачені соціальні виплати   майже на 4,3 млн. грн.

Найбільш  ризиковий контингент щодо законності отримання  соціальних допомог, за даними верифікації,  це  є внутрішньо переміщені особи, які  подавали недостовірну інформацію про наявність у них та членів їхніх сімей на депозитному банківському рахунку коштів розміром понад 10-кратний розмір прожиткового мінімуму,  про наявність у них або членів їхніх сімей житла, розташованого поза межами тимчасово окупованої території, районами проведення АТО та поза населеними пунктами та лінії зіткнення та з інших причин, що обмежує право на отримання  соціальної допомоги, таких осіб  виявлено  256.

Наразі органи соціального захисту  спільно із фахівцями Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області проводять  роботу щодо відшкодування та  попередження  незаконних виплат бюджетних коштів, а  також з”ясування обставин, підтвердження окремих даних громадян, або скасування, що дає право  на  отримання державних допомог.

 

Прес-служба Управління Північно-східного офісу

Держаудитслужби в Полтавській області