Новини з Лубенського району

Підвищення знань депутатів рад усіх рівнів

Минулого тижня у Лубенській районній раді за участі голови районної ради Олексія Дядечка, заступника голови районної ради Євгенії Яковченко відбулося навчання депутатів рад усіх рівнів. Семінар, слухачами якого виступили депутати районної та сільських рад, проведено у районній раді вперше.

- Метою такого навчання, - як зазначив на початку семінару голова районної ради Олексій Дядечко,- є підвищення знань кожного депутата та їх можливість надання пересічним громадянам кваліфікованих відповідей на ряд актуальних питань сьогодення.

 

Роботу семінару було вирішено провести у формі бесіди аби після кожного заслуханого питання порядку денного депутати відкрито могли поспілкуватись з доповідачем.

Тож про індивідуальні та колективні форми реалізації депутатом місцевої ради своїх повноважень у виборчому окрузі присутнім розповіла радник голови районної ради з юридичних питань Наталія Шишова. Вона докладно пояснила процедуру розгляду депутатом пропозицій, заяв і скарг громадян, реалізацію права на депутатський запит, депутатське звернення, на невідкладний прийом та одержання необхідної інформації, а токож нагадала депутатам про їхній обов’язок звітувати перед виборцями.

Про основні положення Податкового кодексу України йшлося у виступі головного державного податкового інспектора масово – роз’яснювальної роботи та звернень громадян Лубенської ОДПІ Віктора Клиші. Зокрема він зупинився на видах податків, перерахувавши податки, які мають адміністрування на території сільської ради. Цікаво було присутнім послухати і про зміни, які вносяться до Податкового кодексу України. Так, Податковим кодексом передбачено, що державні службовці зобов’язані подавати декларацію про свої доходи до органів податкової служби, але норма набуває чинності з наступного року. Розповів він і про основні ставки оподаткування заробітної плати, про встановлення погодинного розміру заробітної плати, за яким на сьогодні година праці становить 5 грн.75 коп.

Хоча найбільше запитань від депутатів надійшло на адресу начальника фінансового управління райдержадміністрації Світлани Самійленко, яка проінформувала про дотримання вимог Бюджетного кодексу України в процесі формування та виконання місцевих бюджетів.

Заслухали присутні і заступника начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Ніну Калайду. Вона розповіла про пільги ветеранам війни та громадянам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, а також з метою подальшої співпраці, залишила депутатам контактні телефони управління.

Підсумки семінару підбила заступник голови районної ради Євгенія Яковченко, подякувавши депутатам районної та сільських рад за ініціативність та активність, ті ж в свою чергу висловили побажання подальшого проведення районною радою семінарів – навчань.

Районний турнір з міні – футболу, присвячений пам’яті ліквідатора аварії на ЧАЕС О.Г.Лелеченка

За ініціативи голови Лубенської райдержадміністрації Віктора Алєксєєнка, за підтримки голови районної ради Олексія Дядечка у с. Новооріхівка відбулися змагання з міні-футболу, присвячені пам’яті Героя України, ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС Олександра Лелеченка.

На подвір’ї Новооріхівської ЗОШ, яка носить ім’я О.Г.Лелеченка зібралось 17 футбольних команд з різних куточків Лубенщини, шкільна молодь, сільська громадськість, які прийшли вшанувати пам’ять Героя України та взяти участь у змаганнях.

Керівники районної влади Олексій Дядечко та Віктор Алєксєєнко нагадали гостям і місцевим жителям про безсмертний подвиг Олександра Григоровича, наголосивши, що спортивні турніри проводяться з метою вшанування пам’яті усіх ліквідаторів району.

Олександра Лелеченка було вшановано хвилиною мовчання, до його портрета покладено живі квіти. Після чого директор Новооріхівської ЗОШ, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС Микола Крутій, один з кращих спортсменів с. Новооріхівка Володимир Щербань та чемпіонка області з вільної боротьби, екскурсовод шкільної екскурсійної кімнати О.Г. Лелеченка Валентина Плескач підняли прапор турніру, що і символізувало початок змагань. Перемога чемпіонату з міні-футболу дісталась команді «Райз- Максимко», а найкращим гравцем визнано Олександра Запорожця.