Ухвалили актуальні рішення

3 червня під головуванням Григорія Угляниці відбулося пленарне засідання 7 сесії Лубенської районної ради сьомого скликання. У його роботі взяли участь депутати обласної ради Лариса Сухопар, Владислав Мостовенко, Олександр Сиченко, голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко, заступники голови райдержадміністрації Сергій Сіряченко, Ігор Нестеренко.

На розгляд сесії було винесено 13 питань, усі вони попередньо вивчалися на сільному засіданні постійних комісій, хоча це не завадило депутатам подискутувати у сесійній залі.

Так, депутати підтримали внесення змін до Регламенту районної ради 7 скликання, затвердили Програму поліпшення казначейського обслуговування розпорядників та одержувачів бюджетних коштів районного бюджету на 2016 рік та районну Комплексну програму у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в Лубенському районі на 2016 – 2020 роки.

Заслухано й хід виконання Програми зайнятості населення Лубенського району на 2013-2017 роки.

Широкого обговорення набуло внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку Лубенського району на 2016 рік: програму доповнено заходами щодо відзначення 100-річчя з часу заснування Дослідної станції лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України. Крім того, підтримано виділення додаткових коштів на харчування дітей пільгових категорій у пришкільних таборах у зв»язку зі здорожчанням продуктів. Було, також, підтримано внесення змін до показників районного бюджету.

Депутати схвалили роботу Окіпського дошкільного навчального закладу у 2016 році, затвердили Статут загальноосвітніх навчальних закладів району у новій редакції, внесли зміни до Положення про Лубенський районний трудовий архів, у зв»язку з набранням чинності Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Жваву дискусію викликало обговорення умов проведення конкурсу на визначення опорних шкіл. Думками з цього питання ділилися депутати Сергій Рак, Надія Клепач, Володимир Тихович, Лідія Різуненко.

Розділилися думки депутатів щодо реформування друкованого засобу масової інформації та редакції, співзасновником якого є Лубенська районна рада, але рішення було прийнято.

Під кінець роботи сесії депутати заслухали та прийняли Звернення щодо виділення коштів на ремонт автомобільного мосту через річку Сулу між містом Лубни та с. Засулля Лубенського району, який знаходиться в аварійному стані, а також Звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо дотримання прав постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС, з яким ознайомила депутат районної ради Катерина Тимошенко.