Переймалися проблемами чорнобильців та учасників АТО

3 червня під головуванням Григорія Угляниці відбулося пленарне засідання 7 сесії Лубенської районної ради сьомого скликання. У його роботі взяли участь депутати обласної ради Лариса Сухопар, Владислав Мостовенко, Олександр Сиченко, голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко, заступники голови райдержадміністрації Сергій Сіряченко, Ігор Нестеренко, керівники правоохоронних органів, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, сільські голови, представники ЗМІ.

Депутати внесли зміни до Програми економічного і соціального розвитку Лубенського району на 2016 рік. На її виконання виділено 394,1 тис. грн, зокрема, на забезпечення відшкодування витрат на надання пільг з медичного обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснення компенсаційних виплат 50-ти відсотків оплати за житлово-комунальні послуги членам сімей загиблих учасників АТО, забезпечення путівками демобілізованих учасників АТО тощо.

Широкого обговорення набуло питання щодо внесення змін до Комплексної програми здійснення компенсаційних виплат за перевезення окремих пільгових категорій громадян у Лубенському районі. Як зауважили депутати Олександр Гриценко, Сергій Мисник у районі є певні проблеми щодо перевезення пільгових категорій громадян: частина перевізників відмовляється безкоштовно перевозити пільговиків. Про це говорила і мешканка села Засулля Валентина Бандура, яка звернулася до органів влади із відповідною заявою. Начальник управління праці і соціального захисту населення Наталія Ісаєнко спільно з начальником відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури Любов Логвин пояснили, що у районній державній адміністрації створено комісію з контролю за перевезенням пільгових категорій громадян. Якщо виявляються порушення, то комісія може прийняти рішення щодо знаття відсотків компенсації за перевезення, тому слід звертатися з такими проблемами аби порушників було покарано. Депутатом районної ради Лідією Різуненко було внесено пропозицію включити до складу комісії і декількох депутатів районної ради, які тісно спілкуються з населенням, знають проблеми села.

Внесено зміни до показників районного бюджету, з яким присутніх ознайомила начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Самійленко. Вона зазначила, що районному бюджету передбачено субвенції із обласного у сумі 418,0 тис. грн. Крім того, за рішеннями сільських рад про передачу трансферту до районного бюджету, збільшується обсяг бюджету на 710,1 тис. грн, кошти буде направлено головним розпорядникам.

Підтримано внесення змін до довготермінової комплексної Програми мобілізаційної підготовки Лубенського району на 2014-2020 роки; внесено зміни до районної цільової Програми забезпечення виконання Лубенською районною державною адміністрацією у 2015-2016 роках делегованих їй районною радою повноважень; підтримано виділення коштів на співфінансування інвестиційного проекту регіонального розвитку «Придбання спеціалізованого транспортного засобу (медична служба) для Жданівської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини» за умови перемоги у конкурсі інвестиційних проектів регіонального розвитку; затверджено граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп’ютерів органами місцевого самоврядування, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок районного бюджету; присвоєно Оріхівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів імені В.М.Леонтовича; ухвалено ще низку рішень – усього з 13 питань порядку денного.

Під кінець роботи сесії депутат районної ради Сергій Мисник озвучив депутатський запит щодо збільшення допомоги, наданої з бюджету району, на підтримку онкохворим. Прийнято рішення направити запит до райдержадміністрації для вирішення питання по суті.

По закінченню роботи сесії голова районної організації ВГО «Союз Чорнобиль України», депутат районної ради Василь Куксань нагородив подяками громадської організації депутатів районної ради та сільських голів, які надали допомогу у підготовці до проведення заходів з нагоди 30-ї річниці аварії на ЧАЕС. Подяки отримали депутати Сергій Рудь, Григорій Мочоний, Валерій Осаулко, Володимир Титхович, сільські голови з Духового, Войнихи, Вовчика - Валентина Далада, Григорій Сердюк, Ольга Козловська.