МАВ ПОКЛИКАННЯ БОРОНИТИ УКРАЇНУ

e-mail Друк PDF

Над Черевками небо високе,

Проглядає безмежна блакить,

Зігріває тепло рідну землю,

Але серце від горя болить…

Як і в Трудолюбі тиждень тому, так і в Черевках та Зуївцях цієї семиденки відкривали меморіальні дошки воїнам-землякам, що віддали своє життя, відстоюючи нашу свободу й незалежність у протиборстві з сепаратистами й агресорами на східних рубежах нашої держави. У першому випадку увічнювали пам'ять про педагога й відомого на всю Україну коваля Петра Федоряку, що наклав головою у донецькому степу торік у липні, в другому – Володимира Гадлевського, хто одним із перших поліг на самому початку антитерористичної операції.

У Черевках скорботний мітинг біля школи, де навчався кадровий військовий старший лейтенант Володимир Гадлевський, якраз у річницю його смерті відкрила директор цього освітнього закладу Наталія Дівицька, відзначивши, що запам’ятався він насамперед дисциплінованістю й рідкісно безконфліктною поведінкою. Тож не випадково обрав професію захисника Вітчизни, залишившись вірним даній присязі. Голова Миргородської районної ради Анатолій Карбан, звертаючись до присутніх, зокрема молоді, підкреслив патріотизм їхнього земляка, закликав брати приклад із нього, справжнього героя. Вдові Володимира Гадлевського Ірині вручив посвідчення, що громада Миргородщини визнала доблесного воїна своїм почесним громадянином і що його ім’я занесено до Книги пошани Полтавської обласної ради. Сільський голова Черевок Юрій Нерода з глибоким болем говорив про непоправну втрату для односельчан – загибель під час виконання військового завдання Володимира Гадлевського, який не забував ні рідну школу, ні земляків, регулярно навідуючись у Черевки. Його ім’я не зітреться в пам’яті друзів, ровесників, жителів села. Юрій Олексійович запевнив, що сільської ради допомагатиме й підтримуватиме рідних загиблого воїна. Отець Андрій освятив меморіальну дошку, до якої лягли живі квіти… Учнівська юнь під керівництвом педагогів підготувала зворушливий поетичний монтаж, посвячений героїчному випускникові їхньої школи.

По закінченню мітингу-реквієму голова районної ради Анатолій Карбан, заступник голови райдержадміністрації Олег Турбаба, сільський голова Черевок Юрій Нерода відвідали могилу Володимира Гадлевського, поклавши до неї живі квіти.

І в Зуївцях, де закінчував шкільне навчання Володимир Гадлевський, пройшли урочистості з нагоди відкриття героєві-землякові меморіальної дошки. Їх провели депутат районної ради, директор місцевої загальноосвітньої школи Сергій Кобзій і сільський голова Віталій Йощенко, надавши слово голові районної ради Анатолієві Карбану. Меморіальну дошку на будівлі школи відкрили вдова, бабуся й дідусь Володимира Гадлевського Ірина Петрівна, Ганна Данилівна й Володимир Феодосійович.

Олексій Полив’яний

Фото Раїси Ніколаєвої.