Ковальський фестиваль імені полеглого Героя

20 серпня у Миргороді відбувся третій фестиваль ножових майстрів, що відкрився урочистою ходою його учасників – ковалів з Києва, Харкова, Полтави, Кременчука, Горішніх Плавнів, Гоголевого та містян у супроводі муніципального духового оркестру. У культурологічному заході взяв участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, з вітальним словом до присутніх звернулися міський голова Сергій Соломаха, голова районної ради Леонід Яринич, організатори: Валентина Федоряка, Роман Марюта та співзасновник фестивалю Дмитро Горячкін, який запропонував присвоїти фестивалю ім’я відомого коваля Петра Федоряки.

Власне, Петро був одним із фундаторів першого фестивалю, започаткувавши його з однодумцями із гільдії майстрів “Коло” у 2013 році. Як справжній патріот він став на захист України від окупантів, служив у 25-й десантній бригаді, а у 2014 році під Шахтарськом героїчно загинув.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять Петра Федоряки, а також усіх його побратимів-ковалів, які полягли в АТО.

Цікавою і насиченою була програма заходів: ковальські майстер-класи, дитяча кузня, стрільба з лука, метання ножів, історична реконструкція шабельних поєдинків. Також відвідувачам пропонувалися різноманітні вироби майстрів народної творчості – картини, глиняні вироби, різьба по дереву та ін. Муніципальний духовий оркестр, дитячі танцювальні колективи, місцеві артисти доповнювали приємну атмосферу відпочинку.

Традиційно учасники фестивалю виготовляють в дарунок Миргороду сонячний годинник. Один із них прикрашає центральну площу напроти торгового центру “Мир”. Тепер Миргород – це не лише місто-курорт, а ще й місто сонячних годинників, кожен з яких символізує пам’ять про героїчний патріотизм українських ковалів.