Візитівка області

Полтавська область

утворена 22 вересня 1937 року.

Розташована у середній частині Лівобережної України. Більша частина області лежить у межах Придніпровської низовини. На півночі межує з Чернігівською та Сумською, на сході з Харківською, на півдні з Дніпропетровською та Кіровоградською, на заході з Київською та Черкаською областями України. Протяжнiсть територiї з пiвночi на пiвдень 213,5 км, а iз заходу на схiд - 245 км.

 

Територія області

– 28,8 тис. кв. км, що складає 4,8% території України.

 

Кількість адміністративно-територіальних одиниць:

міст обласного значення – 5, районів – 25, міст районного значення - 10, районів у містах – 5, селищ міського типу – 21, сільських населених пунктів - понад1800, які об`єднані в 467 сільських рад.

 

Загальна кількість населення(за даними перепису)

- 1621,2 тис. осіб, 3,3 % населення України.

 

Економічна спеціалізація регіону

За структурою господарства сучасна Полтавщина – індустріально-аграрна область України і належить до областей з середнім рівнем розвитку промислового виробництва.

По території області протікає 145 річок, межі області омивають Кременчуцьке та Дніпродзержинське водосховища. 215 тис. га займають лісові насадження.

Є значні поклади залізної руди, на базі яких працює Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат, а також нафти, газу, торфу, бутового каміння, сировини для виробництва цегли.

В експлуатації кілька джерел мінеральної води, серед яких найбільші - Миргородське та Гоголівське.

 

Дороги

 

Автомобільні дороги загального користування протяжністю 9188,2 км, з них з твердим покриттям – 8662,2 км (94,3 %).

 

Залізничне полотно

- 853,4 км.

Територію області охоплює Південна залізниця. Географічне положення і конфігурація напрямків та дільниць Південної залізниці визначає її велике транзитне значення. Вона зв’язує Донбас зі столицею України і західними областями, знаходиться на головному пасажирському ходу Північ - Крим - Кавказ. Електрифіковано дільницю Гребінка - Лубни - Ромодан - Миргород - Гоголеве (115,1км).

 

Природне багатство

Полтавщини доповнюють бальнеологічні і грязьові курорти мм. Миргород і Гадяч, смт Велика Багачка та Нові Санжари (в області діє 12 санаторіїв), пам’ятки садово-паркового мистецтва та регіональні ландшафтні парки. В Полтавській області - 337 територій та об'єктів природо-заповідного фонду; 151 заповідник (18 - державного значення), 117 пам'яток природи (1 - державного значення), Устимівський дендропарк, 18 парків - пам'яток садово-паркового мистецтва /4 - державного значення/, 3 регіональних ландшафтних парки, 49 заповідних урочищ.

Розвитку туризму сприяє проходження через Полтавщину магістралі Київ-Харків-Ростов-на-Дону, зручне залізничне сполучення (в тому числі - столичний експрес Київ-Харків), водне сполучення р. Дніпро, а також наявна туристично-рекреаційна та історико-культурна спадщина краю.