Засідання Координаційної ради з впровадження відновного правосуддя в Пирятинському районі

Для більш ефективної роботи по зменшенню рівня агресії у громадах району, особливо молодіжному середовищі, впровадженню відновних практик при Пирятинській районній раді створено Координаційну раду з впровадження відновного правосуддя в Пирятинському районі.

11 січня 2011 року в малому залі районної ради відбулося її засідання, в якому взяли участь представники ГО «Жіночі ініціативи», правоохоронних органів, установ та організацій, які причетні до впровадження та застосування відновних практик.

У зв’язку з тим, що цього року прийшли нові керівники на ті чи інші посади в районі, виникла необхідність внести зміни до складу Координаційної ради. Тому головою районної ради було видано Розпорядження від 4 січня 2011 року № 1 «Про склад Координаційної ради з впровадження відновного правосуддя в Пирятинському районі».

По другому питанню доповіли координатор Шкільних служб порозуміння Алла Росюк та голова ГО «Жіночі ініціативи» Ірина Таран. Присутні активно обговорювали питання підведення підсумків роботи за 2010 рік по впровадженню відновних практик в навчальних закладах, громадах району та за їх межами. Зазначили досягнення та проблемні моменти в діяльності Шкільних служб порозуміння.

Крім цього, учасниками було окреслено подальші шляхи співпраці по впровадженню відновних практик в районі. По цьому питанню доповіла голова ГО «Жіночі ініціативи» Ірина Таран. Створено робочу групу для реалізації нового проекту «Поширення досвіду впровадження відновних практик в навчальні заклади України».

Підводячи підсумок роботи Координаційної ради голова районної ради Олексій Нечипоренко відзначив, що в минулому році об’єм роботи по впровадженню відновного правосуддя був зроблений великий і цю роботу необхідно продовжити. Тому 31 грудня на 4 позачерговій сесії 6 скликання було прийнято Районну Програму реалізації діяльності та ініціатив районної ради на 2011 рік, в якій передбачено кошти в сумі 7 тисяч гривень на проведення навчальних тренінгів медіаторів для впровадження відновних практик і створення безконфліктного середовища в громадах району. Крім того планується підписати трьохсторонні Угоди між Пирятинською районною радою, Пирятинською районною громадською організацією «Жіночі ініціативи» і Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; Пирятинською районною радою, Пирятинською районною громадською організацією «Жіночі ініціативи» та Пирятинським РВ ГУМВС України в Полтавській області про координацію співпраці щодо впровадження відновних практик в навчальних закладах та громадах Пирятинського району. Також уже проводиться ремонт однієї з кімнат районного Будинку культури, де буде створено Центр відновного правосуддя в громадах.

Тому і надалі необхідно всіляко підтримувати ініціативи громадських організацій, установ та організацій щодо впровадження даної методики.