На Пирятинщині пройшли «Калинові гуляння»

28 травня на Співочому полі в селі Грабарівка Пирятинського району, на Батьківщині відомого українського хорового диригента, композитора і педагога, заслуженого працівника культури України, заслуженого діяча мистецтв України, кавалера Ордена Миколи Чудотворця «За визначний вклад у примноження добра на землі», професора Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, лауреата Президентської стипендії в галузі культури і мистецтв, Почесного громадянина Пирятинського району, засновника та керівника українського народного хору «Калина» Григорія Семеновича Левченка, відбулося обласне пісенне свято «Калинові гуляння».

Дійство розпочалося біля садиби, де народився Григорій Семенович, на рідній землі йому вручили запашний коровай, а пісенний дарунок від земляків презентував народний самодіяльний фольклорний колектив «Горлиця» Давидівського СБК. Усі разом оглянули світлицю.

Урочистості продовжилися на Співочому полі. Слова вдячності й захоплення маестро Левченку і його вихованцям прозвучали від голови Пирятинської районної ради Сергія Пазюка, голови районної державної адміністрації Олега Кучі, заступника начальника управління культури Полтавської обласної державної адміністрації, начальника відділу охорони культурної спадщини та культурної політики Валентини Вождаєнко, Грабарівського сільського голови Світлани Крючкової та міського голови Олексія Рябоконя. Григорій Левченко побажав землякам та шанувальникам своєї творчості миру, благополуччя і процвітання.

Пісенні та музичні вітання прозвучали від лауреата літературно – мистецької премії імені Дмитра Луценка «Осіннє золото» Валентини Стельмах, народного самодіяльного фольклорно-етнографічного колективу «Древо» Крячківського СК (керівник Ніна Рева), народного самодіяльного фольклорного колективу «Заспів» Сасинівського СБК (керівник Тетяна Гузевська) та вокального дуету у складі Надії Ліневської та Катерини Желєзняк з Давидівки. Гучними оплесками глядачі вітали виступи зразкового аматорського хореографічного колективу «Стиль» школи естетичного виховання, керівник Віталіна Гречуха.

Велику різножанрову концертну програму подарував глядачам український народний хор «Калина» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, художній керівник та диригент Г.С. Левченко. Від грайливої «Грабарівської польки» до всенародно улюбленої «Реве та стогне Дніпр широкий», від гармонійного поєднання неповторного вокалу, інструментального супроводу та запальних народних танців глядачі не стримували своїх емоцій і щедро дарували оплески.

Святкове дійство прикрасили вироби декоративно-ужиткового мистецтва майстринь з Давидівки, Гурбинець, Вечірок, Малютинець, Березової Рудки, Кейбалівки та Харківців.

Господарі свята пригостили учасників заходу смачною козацькою кашею.