Підведено підсумки екологічної експедиції

25 липня під час зустрічі голови Пирятинської районної ради Олексія Нечипоренка з учасниками екологічної експедиції науковців та студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, яка напередодні завершилася на території району, були підведені попередні підсумки її роботи.

У зустрічі взяли участь представники влади району та міста, науковці, депутати районної ради, вчителі біології міських шкіл.

Керівник експедиції, заступник директора навчально-наукового Центру «Інститут біології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат біологічних наук Анатолій Подобайло доповів, що коло завдань цьогорічної експедиції було розширено. Проби води відібрано на вісімнадцяти станціях, на восьми взято зразки донних відкладів, зроблено дев’ятнадцять проб ґрунту для дослідження ґрунтових водоростей. Анатолій Подобайло повідомив, що якість води річки Удай в місцях скиду стоків очисними спорудами гіршою не стала. Навпаки, у порівнянні з кризовим 2009 роком, динаміка іде на позитив.

Окрім моніторингу води, зроблено акцент на виявлення і дослідження природно-історичних святинь, цікавих в питанні екопросвітницького туризму. Вивчено 22 таких об’єкти.

Олексій Нечипоренко та науковці відзначили приємний факт – цього року значно більше школярів взяли участь у роботі експедиції. Зі слів  науковців, школярі зробили вагомий внесок у цю справу. Як приклад, учнем Березоворудської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. виявлено червонокнижного жука-вусача, про існування якого на Пирятинщині досі не було відомо. Загалом, знайдено два нові види червонокнижних комах і два нові види чужорідних для річки Удай риб.

Крім того, як результат дослідження учасників районного екологічного конкурсу та екологічної експедиції, планується видання збірки "Пам’ятки природи Пирятинщини".

Наприкінці зустрічі Олексій Нечипоренко підвів підсумки проведеної роботи і висловив упевненість, що системна діляьність в цьому напрямку буде продовжуватися і надалі.