Довкілля Полтавщини продовжують забруднювати відходами буріння свердловин

e-mail Друк PDF

Днями у Миргородському районі виявлено факт забруднення довкілля відходами буріння свердловин.

За зверненням депутатів Миргородської міської ради Андрія Сіряка, Анатолія Вороновського, Володимира Шокала голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький дав доручення голові постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігорю Горжію з’ясувати ситуацію.

На місці забруднення Ігор Горжій зустрівся з групою депутатів міської ради та громадських активістів. Вони розповіли, що протягом останніх днів на міське сміттєзвалище твердих побутових відходів, розташоване на території Біликівської сільської ради, було завезено відходи буріння. За словами Андрія Сіряка, депутатам та громадським активістам вдалося затримати одну з таких машин, яка встигла вивантажити 19 тон бурового шламу з Семиренківського газоконденсатного родовища, що у Шишацькому районі. Проте, відходи буріння свердловин спостерігаються й на інших ділянках сміттєвзвалища.

Депутатів міської ради непокоїть, що небезпечні для довкілля та здоров’я людей речовини можуть потрапити у горизонт підземних питних вод. Адже неподалік розташовані водозабір Миргородського заводу мінеральних вод, молокозавод, корпуси санаторіїв. Відкритим залишається питання – чи існує угода між Миргородським комунальним підприємством, яке опікується сміттєзвалищем, та ТОВ «Вінекоресурс», що звозить небезпечний буровий шлам на Миргородщину.

Проблему, що так несподівано виникла в екологічно благополучному Миргородському регіоні, депутати планують порушити на сесії міської ради, також сподіваються на допомогу депутатів обласної ради та народних депутатів України від Полтавщини.

Ігор Горжій зазначив, що даний факт забруднення довкілля відходами буріння підтверджує правильність принципової позиції Полтавської обласної ради – при погодженні спеціальних дозволів на користування надрами враховувати дотримання видобувними підприємствами вимог природоохоронного законодавства, зокрема, забезпечення утилізації відходів буріння на спеціальних полігонах.

Для інформації: У 2017-2018 роках випадки забруднення довкілля Полтавської області відходами буріння свердловин були зафіксовані на території селища Велика Багачка, Устивицької сільської ради Великобагачанського району, Сенчанської сільскої ради Лохвицького району.