Олександр Біленький: Децентралізація, об’єднання територіальних громад – це шлях розвитку

e-mail Друк PDF

Про це заявив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький на зустрічі з активом Котелевського району, яка відбулася в рамках його робочої поїздки до району 22 травня.

Котелевський район поки що не увійшов у процес децентралізації – у ньому немає жодної об’єднаної територіальної громади. Як поінформував голова Котелевської районної ради Василь Тимошенко, є думка створити одну ОТГ на базі Котелевської селищної ради. Втім, декілька громад об’єднуватися відмовляються.

«Я абсолютний прихильник децентралізації, об’єднання громад – бо це шлях розвитку, – зазначив Олександр Біленький. – Чекати на зміни у законодавстві, коли положення про добровільність буде прибрано, на мій погляд, недоцільно. Вважаю, потрібно діяти. Не можна втрачати кошти інфраструктурної субвенції, ПДФО, можливість розпоряджатися землями за межами населених пунктів».

Олександр Біленький поінформував котелевчан про роботу депутатського корпусу обласної ради, засновані обласною радою Бюджет участі Полтавської обласної, обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, фонд розвитку територій, відносини з підприємствами, що видобувають вуглеводні, відповів на запитання.

Відповідно до плану робочої поїздки голова обласної ради провів особистий прийом громадян – жителів району, відвідав ряд об’єктів соціальної інфраструктури: дитячий оздоровчий центр «Орлятко», Котелевську центральну районну лікарню, Котелевську загальноосвітню школу №4 І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Пролісок», готельно-оздоровчий комплекс «Сапфір», ознайомився з їх роботою та проблемними питаннями.

Також Олександр Біленький побував у Комунальній установі «Історико-культурний заповідник «Більськ» Полтавської обласної ради, оглянув фрагменти Більського городища та обговорив з керівниками району і установи перспективи розвитку заповідника.

Завершилася робоча поїздка ознайомленням з виробничим процесом на молочно-товарному комплексі СТОВ «Скіф».

У робочій поїздці голову обласної ради супроводжували голова районної ради Василь Тимошенко, голова райдержадміністрації Віктор Колос, Герой України, голова ФГ «Еко-Маяк» Тетяна Корост.