Олександр Біленький: Міжмуніципальне співробітництво є одним із важливих елементів децентралізації

e-mail Друк PDF

Про це заявив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький 30 травня на відкритті Другого Полтавського регіонального форуму міжмуніципального співробітництва.

«Обласна влада сприяє і надалі буде сприяти всім прогресивним починанням, підтримувати будь-які розумні ідеї, спрямовані на розвиток громад, – зазначив Олександр Біленький. – Наша область – перша в Україні за кількістю проектів міжмуніципального співробітництва. Хочу звернути увагу тих сільських рад, які беруть участь у міжмуніципальному співробітництві, але поки що не перебувають у складі ОТГ. Якщо ви хочете отримувати допомогу, то подібна самоізоляція – це стратегічно неправильно! На мій погляд, ці процеси поєднані: міжмуніципальне співробітництво – один з важливих елементів децентралізації, який забезпечує вирішення спільних проблем задля покращення якості надання послуг населенню та зміцнення громад».

У роботі форуму також беруть участь голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко, народні депутати України Андрій Река, Юрій Бублик, керівник проекту «Реформа управління на сході України» Тарас Журавель, радник Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування В’ячеслав Толкованов, начальник відділу з питань територіальної організації влади Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону Лілія Попова, голови місцевих рад, науковці, експерти, які займаються питаннями міжмуніципального співробітництва, представники громадських організацій, журналісти.

Захід організовано за сприяння Полтавської обласної ради, Полтавської обласної державної адміністрації, підкомітету з питань регіональної політики, місцевих бюджетів та комунальної власності Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, проекту «Реформа управління на сході України», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування.

У програмі форуму – презентація досвіду Полтавщини з виконання Закону України «Про співробітництво територіальних громад», реалізації реформи місцевого самоврядування та впровадження проектів місцевого розвитку, розгляд інноваційних інструментів розвитку міжмуніципального співробітництва на прикладі обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області. Також будуть представлені кращі практики щодо реалізації в області проектів співробітництва територіальних громад у питаннях розвитку місцевої пожежної охорони, управління твердими побутовими відходами, упровадження нових інформаційних (smart) технологій та веб-ресурсів, розвитку туризма.

Своїм досвідом із міжмуніципального та транскордонного співробітництва поділяться наші сусіди з Харківської області.

Учасники форуму візьмуть участь у дискусії стосовно перспектив реалізації проектів місцевого розвитку на засадах міжмуніципального співробітництва.