В Опішні на Полтавщині відбувся фестиваль гончарства

e-mail Друк PDF

Десятий Національний гончарський фестиваль відбувся 30 червня в Опішні. Цього річ у ньому взяли участь гості та учасники з  України, Литви, Хорватії, Болгарії та США.

Мета фестивалю незмінна: відродження гончарних традицій та презентація творчих доробків митців кераміки. У рамках дійства гості ознайомились із мистецькими проектами художників-керамістів, гончарів та ковалів, відвідати майстер-класи, ярмарки, конкурс кращих ковалів та гончарського бодіпейнтінгу, побували на екскурсіях в Національному музеї-заповіднику українського гончарства, музеї-садибі гончарки Олександри Селюченко, гончарської родини Пошивайлів, філософа й колекціонера опішнянської кераміки Леоніда Сморжа та музеї мистецької родини Кричевських.

Як зазначив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, такі заходи на Полтавщині мають відбуватися якомога частіше, адже розширюють мистецький кругозір земляків, об’єднують однодумців.

Опішня – це столиця українського гончарства. Саме сьогодні тут відбувається дуже колоритна подія - Національний фестиваль гончарства! Дуже багато гарних і позитивно емоційних людей яскраво доповнюють атмосферу свята! Мав натхнення та бажання фінансово долучитися до організації фестивалю! Кожен район Полтавщини має свою незабутню історію, але сьогодні усі шляхи ведуть до Опішні! – сказав Олександр Біленький.

На Полтавщині мистецький форум діє із 1988 року. Організаторами дійства традиційно стали Міністерство культури України, Національний музей-заповідник Українського гончарства, Опішнянський колегіум мистецтв.