Розглянули питання утилізації небезпечних відходів

e-mail Друк PDF

24 липня в обласній раді відбулася робоча нарада з вивчення питання поводження з небезпечними відходами на території Полтавської області.

У нараді, яку вів голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій, взяли участь виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Андрій Пісоцький, директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Піддубний, начальник Державної екологічної інспекції Центрального округу Вадим Осипенко, професор кафедри прикладної екології та природокористування ПолтНТУ ім. Юрія Кондратюка Юрій Голік, журналісти.

Як зазначив Ігор Горжій, одним із проблемних питань збереження довкілля Полтавщини, що непокоїть депутатів обласної ради, є утилізація зіпсованих і відпрацьованих люмінесцентних ламп, які містять ртуть, електричних батарейок та акумуляторних батарей. За словами Ігоря Горжія, наразі ці небезпечні відходи переважно вивозяться на сміттєзвалища, в лісосмуги, яри, на водойми, чим завдається непоправна шкода навколишньому природному середовищу. Отже, виникає необхідність напрацювання плану конкретних заходів, об’єднання зусиль органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, науковців-екологів та контролюючих органів у вирішення питання.

На думку Євгенія Холода, розв’язати дану проблему можливо в комплексі: потрібно визначити орієнтовні обсяги небезпечних відходів, зокрема ртутних ламп, вивчити технічні можливості підприємств області, які мають відповідні ліцензії Міністерства екології та природних ресурсів України, забезпечити збір, збереження і переробку люмінесцентних ламп, беручи до уваги досвід львів’ян.

За результатами обговорення проблеми, ухвалено звернутися до керівників підприємств і установ спільної власності територіальних громад області на предмет визначення обсягів та шляхів утилізації небезпечних відходів, зокрема, відпрацьованих люмінесцентних ламп, а також підготувати пропозиції щодо перспектив їх промислової переробки.