Засідання правління Української асоціації районних та обласних рад відбулося на Полтавщині

e-mail Друк PDF

17 серпня у Миргороді, на базі ЗАТ «Миргородкурорт», відбулося виїзне засідання правління Української асоціації районних та обласних рад, яке вів  президент асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Полтавську область на засіданні представляли голова обласної ради Іван Момот, голова Лубенської районної ради Олексій Дядечко.

Учасники зібрання заслухали та обговорили інформацію про стан виконання в поточному році місцевих бюджетів, розглянули пропозиції до проекту Державного бюджету України на 2012 рік. Зокрема, йшлося про необхідність збільшення надходжень до місцевих бюджетів за рахунок оподаткування, акумуляції коштів в обласних фондах охорони навколишнього природного середовища, створення районних фондів охорони навколишнього природного середовища, відшкодування державою пільг на податок за користування землею, стимулювання до перевиконання місцевих бюджетів, запровадження мораторію на встановлення нових пільг для громадян в оподаткуванні, передачу майна закладів професійно-технічної освіти з державної власності до комунальної  та інші.

Голова Полтавської обласної ради Іван Момот порушив проблему вдосконалення механізму розподілу між областями коштів державного бюджету, що спрямовуються на соціально-економічний розвиток. Обсяг таких коштів, на переконання Івана Момота, повинен визначатися обсягом фінансових ресурсів, перерахованих областями до держбюджету.

Наразі правління асоціації ухвалило рішення звернутися до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням провести у першій половині вересня робочу зустріч із представниками асоціації для обговорення проблем і пропозицій щодо формування місцевих бюджетів на 2012 рік.

У ході засідання також було розглянуто низку організаційних питань цієї громадської організації, яка має за мету об’єднати зусилля органів місцевого самоврядування щодо захисту прав і законних інтересів обласних і районних рад, які представляють спільні інтереси територіальних громад, розв’язання спільних для територіальних громад проблем, обміну досвідом, створення умов для більш ефективного здійснення повноважень місцевого самоврядування. Члени правління проголосували за прийняття до асоціації 27 районних рад, схвалили внесення змін до складу правління асоціації, її комісії з питань містобудування та житлово-комунального господарства.

Знайшли підтримку у членів правління пропозиції про утворення ряду нових регіональних відділень асоціації, видання книжок серії  «Бібліотечка керівника місцевої ради».

У роботі правління асоціації взяли участь директор департаменту територіальних бюджетів Міністерства фінансів України Галина Карп, керівник управління по зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Секретаріату Верховної Ради України Григорій Скопненко.

Опісля засідання гості ознайомилися з роботою лікувально-оздоровчих закладів ЗАТ «Миргородкурорт», який очолює депутат обласної ради Олександр Гавловський.