Пам’ять заради майбутнього

e-mail Друк PDF

19 серпня відбулася зустріч голови обласної ради Івана Момота з представниками  товариства «Пам’ять заради майбутнього» з м. Мьорс (Німеччина).

Ця громадська організація була заснована у 1995 році з метою налагодження зв’язків із колишніми підневільними робітниками, які були вивезені на роботи до Німеччини під час другої світової війни, надання підтримки і допомоги особам, що постраждали від нацистського режиму.

У заході взяли участь заступник Полтавського міського голови Світлана Порохня, колишні остарбайтери, науковці, вчителі та учні Полтавських гімназій та шкіл.

У своєму виступі Іван Момот підкреслив актуальність даного історичного аспекту, адже за 1941-1944 р.р. загальна кількість остарбайтерів з України становила 2,2 млн. чол., у тому числі до 70 тис. чол. з Полтавщини. Це були надзвичайно важкі часи для цих людей, більшість яких після закінчення війни була насильно репатрійована в СРСР, де багатьох з них звинувачено у «зраді батьківщині» і репресовано.

З поміж іншого учасники зустрічі вислухали викладача історії Полтавського будівельного технікуму транспортного будівництва Олександра Сидоренка. Йшлося про багаторічну співпрацю з німецькими, австрійськими товариствами по дослідженню теми колишніх остарбайтерів. За особистої підтримки Івана Момота у 2007 році була видана книга «Світанки в пітьмі»- книга про життя українських остарбайтерів.

Голова товариства «Пам’ять заради майбутнього» пан Мюллер Герберт проінформував про основні питання діяльності організації та вручив присутнім документальну книгу «Мьорс під знаком свастики», яка присвячена підневільним робітникам.

У ході зустрічі виступили колишні остарбайтери Сергій Рибалко та Григорій Дяченко, вчителі німецької мови  Любов Корнієнко та Людмила Пилипенко, учні.

По закінченні зустрічі Іван Момот подякував друзям з Німеччини за багаторічну роботу з підтримки постраждалих осіб, активну позицію проти неофашизму, що в свою чергу  зміцнює відносини між нашими країнами.