Розвивати дружні стосунки та співробітництво

e-mail Друк PDF

19 серпня голова обласної ради Іван Момот зустрівся з делегацією міста Санкт-Петербург, яка перебуває на Полтавщині на запрошення обласної ради.

Громадські, культурні та науково-освітянські зв’язки між Полтавською та Ленінградською областями набули поширення з 2009 року - часу прийняття Угоди між Полтавською обласною радою та Законодавчими зборами Ленінградської області.

Особливо плідно обласна рада співпрацює з РГО «Українська община Санкт-Петербурга», діяльність якої спрямована на пропаганду культурних надбань українського народу, зміцнення дружніх зв’язків між російським та українським народами на регіональному рівні.

Серед членів петербурзької делегації - відомі вчені, працівники Законодавчих зборів міста Санкт-Петербурга, муніципального округу, підприємці, освітяни, громадські діячі.

Голова обласної ради Іван Момот відмітив, що у російського та українського народів спільна історія, що багато громадян Росії та України поєднані родинними стосунками. Все це зумовлює добрі відносини, дружбу та співробітництво між нашими народами. Він підкреслив важливу роботу у цьому напрямку громадських організацій, зазначив необхідність подальшого поглиблення співпраці в рамках угоди між Полтавською обласною радою та Законодавчими зборами Ленінградської області.

Щодо суспільно-політичної ситуації в області Іван Момот зазначив, що вона стабільна. Процес побудови громадянського суспільства, на його думку, непростий, потрібно пройти певний шлях. Як вважає голова обласної ради, сьогодні ми спостерігаємо консолідацію патріотично налаштованих сил, які все роблять для блага рідного краю. Прикладом цього є діяльність депутатського корпусу обласної ради.

Голова опікунської ради РГО «Українська община Санкт-Петербурга» професор Анатолій Асаул, голова Ради РГО Ігор Петренко, його заступник Костянтин Ткаченко, голова муніципального округа міста Санкт-Петербург Михайло Приплад, заступник голови Української національної культурної автономії міста Санкт-Петербурга Микола Конотовський розповіли про роботу своїх громадських організацій. Йшлося про видання у Санкт-Петербурзі книг українською мовою, відзначення Гоголівських днів, роковин перепоховання Тараса Шевченка, проведення культурно-мистецьких заходів, поміж яких конкурс української пісні та ін.

На гостей очікує змістовна культурна програма - вони відвідають Сорочинський ярмарок, оглянуть експозиції Національного музею-заповідника М.В. Гоголя у селі Гоголеве Шишацького району, Національного музею-заповідника українського гончарства  в Опішні Зіньківського району, Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви», культурно-історичні пам’ятки у Полтаві, Миргороді та Диканьці.

У зустрічі взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, член Громадської ради при облдержадміністрації Володимир Степанюк.