На порядку денному – питання надрокористування

e-mail Друк PDF

27 серпня під головуванням Сергія Мамояна відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр.

У засіданні взяли участь депутати обласної ради Олег Діденко, Володимир Барчук, Анатолій Власенко, Анатолій Попельнюх, Олександр Ківшик, Валерій Калюжний, Микола Первак, Валерій Прядко, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій, представники громадськості, журналісти.

Комісія розглянула низку звернень Державної служби геології та надр України щодо погодження надання без проведення аукціону спеціальних дозволів на геологічне вивчення, дослідно-промислову розробку та видобування корисних копалин на території Полтавської області. Депутати підтримали погодження надання відповідних дозволів: ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» – на видобування питних підземних вод ділянок № 1, 2 Хорольського-ІІ родовища на території м. Хорол; спеціалізованому Миргородському санаторію «Слава» – спеціального дозволу на видобування мінеральних лікувально-столових вод ділянки «Санаторій «Слава» Миргородського родовища на території м. Миргород.

Про стан надходжень рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату до місцевих бюджетів Полтавської області за І півріччя 2018 року депутатів поінформував начальник відділу з питань земельних відносин та надрокористування виконавчого апарату обласної ради Віталій Козій. За його словами, Полтавщина вже отримала 303 млн 811 тис грн. рентних платежів. Із них в обласний бюджет надійшло 121,5 млн грн., у районні бюджети – 93,4 млн грн., у сільські та селищні бюджети – 46, 7 млн грн., бюджети об’єднаних територіальних громад – 42, 2 млн грн.

У ході засідання також було розглянуто заяви підприємств про надання гірничих відводів.