Олександр Біленький: Будемо відстоювати право кожного пити чисту воду та дихати чистим повітрям

e-mail Друк PDF

4 вересня у с. Базилівщина Машівського району за участю голови обласної ради Олександра Біленького, першого заступника голови обласної ради Євгенія Холода, заступника голови обласної ради Анатолія Ханка відбулося перше засідання робочої групи з вивчення питання щодо завданої шкоди навколишньому природному середовищу на території Полтавської області підприємствами нафтогазового комплексу під час здійснення видобувної діяльності.

До складу робочої групи, створеної за розпорядженням голови обласної ради Олександра Біленького, увійшли депутати обласної ради – представники всіх фракцій.

У Базилівщині, внаслідок підземного витоку нафтопродуктів з ємностей Машівського цеху з видобутку нафти, газу і конденсату ГПУ «Полтавагазвидобування» ПАТ «Укргазвидобування» відбулося забруднення ґрунтового покрову та ґрунтових вод. Свідченням цього є чисельні робочі наглядові свердловини, розташовані на десятках гектарів прилеглої території, з яких видобувають конденсат.

Ліквідувати забруднення довкілля токсичними речовинами підприємство не бажає, незважаючи на неодноразові звернення громадськості, депутатський запит депутата обласної ради Володимира Бобиля, підтриманий на пленарному засіданні чотирнадцятої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання 6 березня 2017 року.

Разом із журналістами депутати оглянули місцевість та переконалися у фактах її забруднення вуглеводнями.

Ще однією болючою невирішеною проблемою громади залишається повернення ГПУ «Полтавагазвидобування» жителям с. Базилівщина земель колишнього господарства «Світанок» для розпаювання.

Саме ці питання стали предметом обговорення у місцевому будинку культури. Депутати вислухали представників громади та задекларували свою принципову позицію – забезпечити дотримання видобувними підприємства природоохоронного законодавства, незалежно від їх форми власності.

«ПАТ «Укргазвидобування» спекулює сплаченням рентної плати, забуваючи, що підприємство своєю діяльністю наносить значну інфраструктурну та екологічну шкоду, – сказав голова обласної ради Олександр Біленький. – Тієї ренти, яка сплачується, зовсім не вистачає. При цьому керівництво компанії не йде на діалог. Домівки людей у Базилівщині розташовані на газоконденсатних плавунах, які утворились шляхом протікання рідини з ємкостей в землю! Городи людей наскрізь «пропитані» конденсатом, він – повсюди! І нікому з керівництва підприємства це не цікаво! А цікаво фінансувати «політичний дах»! Тому ми будемо відстоювати право кожного пити чисту воду та дихати чистим повітрям».