Профільна комісія обласної ради розглянула питання щодо погодження надання дозволів на видобуток вуглеводнів

e-mail Друк PDF

17 жовтня під головуванням Сергія Мамояна відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр, на якому розглянуто профільні питання, внесенні до проекту порядку денного двадцять другої сесії обласної ради сьомого скликання.

У засіданні взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Андрій Пісоцький, депутати обласної ради: Олег Діденко, Володимир Барчук, Анатолій Власенко, Олександр Ківшик, Володимир Савченко, Анатолій Попельнюх, Дмитро Спатар, Ігор Горжій, Валерій Прядко, Іван Сидоренко, Валерій Калюжний, Михайло Бугрій, заступник керівника апарату – керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Оксана Черкас, представники газовидобувних компаній та інші.

Члени комісії підтримали проект звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до законодавчих актів України. У контексті обговорень перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод наголосив, що у  подальшому при проведенні таких аукціонів 50 %  від продажу спеціальних дозволів на користування надрами має повертатися до обласного бюджету. Ці  кошти доцільно пропорційно розподілити на відновлення інфраструктури тих територій, де власне  відбувається видобуток вуглеводнів.

Потому депутати розглянули та погодили звернення Державної служби геології та надр України про погодження продажу на аукціоні спеціальних дозволів на користування надрами  Ватажківської  та Дубрівсько-Радченківської площ на території Полтавської області; щодо погодження надання без проведення аукціону спеціальних дозволів на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням (промисловою розробкою) газу природного, конденсату, супутніх корисних компонентів – ТОВ «ВЕСТ-ГАЗ-ПЛЮС» та ТОВ «НАДРА СЕРВІС ІНВЕСТ».

Комісія не прийняла  рішень щодо звернення Державної служби геології та надр України про погодження надання без проведення аукціону на користування надрами вуглеводневої сировини ТОВ «НАДРА ОЙЛ ГРУП», ТОВ «ТРЕНДС СІСТЕМ», ТОВ «ВІЛЕНДА РЕСУРС 2000» .

Як зазначив заступник голови профільної комісії Олег Діденко, представники газовидобувних компанії не підписали соціальні угоди, не мали діалог з місцевими громадами, де планують видобувати вуглеводні.

Дискусійним виявився розгляд звернення Державної служби геології та надр України щодо погодження надання без проведення аукціонів АТ «Укргазвидобування» спеціального дозволу на видобування газу природного, конденсату, супутніх корисних компонентів Горобцівсько-Відрадненського родовища на території Полтавського, Решетилівського та Новосанжарського районів Полтавської області у зв’язку з розширенням меж раніше наданої у користування ділянки надр. З огляду на зауваження до компанії стосовно дотримання нею природоохоронного законодавства депутати не підтримали надання АТ «Укргазвидобування» відповідного погодження. Зокрема, депутат Іван Сидоренко наголосив, що на території Машівського району АТ “Укргазвидобування” не підписує соціальні угоди, прикриваючись необхідністю збільшення видобутку газу, хоча у громади  є проблеми з водою та екологією. Постійно зростає статистика захворюваності на онко та серцево-судинні хвороби в регіоні.

Впродовж засідання комісія підтримала внесення змін до рішення пленарного засідання дев’ятнадцятої сесії обласної ради сьомого скликання від 12 квітня 2018 року № 717 та рішення пленарного засідання чотирнадцятої сесії обласної ради сьомого скликання від 06 березня 2017 року № 378 (зі змінами), інше.