Олександр Біленький: Перспективний план розвитку Полтавської області на 2019-2021 роки надасть принципово нові можливості громадам

e-mail Друк PDF

27 листопада  голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький взяв участь у розширеному засіданні Ради регіонального розвитку, яке відбулося в Полтавській облдержадміністрації під головуванням її керівника Валерія Головка.

В заході взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький, заступники голови облдержадміністрації Роман Товстий та Микола Білокінь, депутати обласної ради, керівники органів місцевого самоврядування, райдержадміністрацій, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, підприємств промисловості, вищих навчальних закладів області, будівельних організацій, сільськогосподарських установ, представники  політичних партій та громадських організацій, журналісти.

Питання порядку денного стосувалися Перспективного плану розвитку Полтавської області на 2019-2021 роки, впровадження реформи децентралізації та реалізації інфраструктурних проектів об’єднаних територіальних громад. Йшлося про державну фінансову підтримку об’єднаних територіальних громад в якості освітньої, медичної, інфраструктурної субвенцій, реалізацію проектів спрямованої на розвиток місцевої інфраструктури: ремонт та будівництво доріг, водопостачання та водовідведення, соціальних об’єктів, реконструкція вуличного освітлення, тощо. Також було обговорено історію успіху області в поточному році, план дій на майбутнє, нові можливості розвитку Полтавщини, рівень відповідальності місцевої влади, обласні  конкурси.

На засіданні виступив голова обласної ради Олександр Біленький, який наголосив, що Перспективний план розвитку Полтавщини на 2019-2021 роки - складова майбутнього Перспективного плану розвитку України за допомогою якого у громад з’являться нові можливості.

- Вперше громади мають змогу внести свої інфраструктурні проекти до єдиного загальнодержавного переліку не в рамках конкурсу, а з гарантованою його реалізацією. А це відкриває нові можливості для розвитку громад, дозволяє ставити нові задачі, розширює горизонт планування. А разом з тим вимагає і нової якості роботи від органів місцевого самоврядування – зазначив Олександр Біленький.

За його словам, на Полтавщині вже існують певні позитивні зрушення в напрямку впровадження  інфраструктурних проектів.

- Досить показовим є впровадження заснованого облрадою обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області. Вже зараз ОТГ успішно реалізують свої ініціативи на умовах співфінансування проектів з обласного та місцевих бюджетів. То ж впевнений, що нові завдання їм також під силу!наголосив голова обласної ради.