Святійший Патріарх Філарет: «Українська Єдина Помісна Православна Церква об’єднає нас»

e-mail Друк PDF

28 листопада голова обласної ради Олександр Біленький, голова облдержадміністрації Валерій Головко, секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота зустрілися із Святійшим Патріархом Київської і всієї Руси – України Філаретом, який перебував на Полтавщині в рамках урочистих заходів із відзначення Дня пам’яті нашого земляка преподобного Паїсія Величковського.

Обговорено питання надання Україні Томоса, створення Єдиної Помісної Православної Церкви, духовних цінностей як основи відродження української нації.

За заслуги перед Помісною Українською Православною Церквою та побожним українським народом Благословенною Грамотою Святійшого Патріарха Київської і всієї Руси – України Філарета було нагороджено голову Полтавської обласної ради Олександра Біленького.

Цього дня Святійший Патріарх Філарет очолив Божественну літургію в Свято-Успенському кафедральному соборі, присвячену пам’яті преподобного Паїсія Величковського; в Полтавському академічному обласному музично-драматичному театрі імені М.В. Гоголя вручив відзнаки лауреатам премії імені Паїсія Величковського, звернувся до полтавців із Патріаршим словом.

«Томос має величезне значення. Він означає, що в Україні три церкви об’єднаються в одну – Українську Єдину Помісну Православну Церкву. Після її створення в державі не буде сили, яка підтримуватиме агресора. Діятиме єдина церква, яка захищатиме Україну, Якщо українські церкви об’єднаються в одну, то вона охопить понад 30 мільйонів вірян. Томос для Української Єдиної Помісної Православної Церкви вже готується. Він об’єднає нас!» – зазначив Святійший Патріарх Філарет.