Депутати розглянули земельні питання, внесені до проекту порядку денного чергової сесії

e-mail Друк PDF

13 грудня під головуванням Валерія Капленка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Роман Товстий, депутати обласної ради: Володимир Куцовол, Микола Андрієнко, Олександр Коросташов, Василь Стасовський, Володимир Цибенко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, журналісти.

Комісія розглянула проекти рішень про затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок несільськогосподарського призначення державної власності земель під відкритими розробками, шахтами, кар’єрами, торфорозробками та відповідними спорудами для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов’язані з користуванням надрами (код КВЦПЗ 11.01) для розміщення промислового майданчика ТОВ «Єристівський ГЗК», розташованих на території Дмитрівської сільської ради (за межами населених пунктів) м. Горішні Плавні Полтавської області, а також про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) з кадастровим номером 5310436100:06:003:1003, яка надана в користування Кременчуцькому обласному онкодиспансеру.

Було підтримано проект рішення щодо затвердження пооб’єктного переліку робіт з охорони земель, витрати по яких пропонується компенсувати за рахунок коштів обласного бюджету, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва. У контексті даного питання комісія рекомендувала голові обласної ради Олександру Біленькому направити лист головам районних рад та голова об’єднаних територіальних громад області стосовно забезпечення використання коштів місцевих бюджетів, що надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.

Депутати розглянули внесення змін до Схеми планування території Полтавської області в частині розміщення на території Полтавського району субрегіонального полігону зі сміттєпереробним заводом. На пропозицію першого заступника голови обласної ради Євгенія Холода, Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації рекомендовано надати обласній раді інформацію про кількість населення та особистих господарств на території, що прилягає до будівництва, та результати проведення громадських слухань з даного питання.

Комісія підтримала проект Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо продовження заборони відчуження земель сільськогосподарського призначення, ініційоване депутатом обласної ради Володимиром Куцоволом, розглянула інші питання.