Про доступне житло, дороги, аеропорт і не тільки

e-mail Друк PDF

30 серпня про це дискутували члени постійної комісії обласної ради з питань будівництва, транспорту та зв’язку, засідання якої за участі заступника голови обласної ради Володимира Марченка провів голова комісії Віктор Шадчнєв.

Про хід виконання обласної Програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки присутніх поінформував начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Юрій Петрук.

Зокрема, констатовано, що в рамках реалізації зазначеної Програми рішенням Міжвідомчої комісії Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на 2011 рік по Полтавській області визначено 4 незавершених будівництвом житлових будинки (140 вільних квартир), на добудову яких можуть спрямовуватися державні кошти. Для їх добудови необхідно залучити кошти з Державного бюджету та кошти громадян в обсязі 39628 тис. грн.

На даний час Полтавській області для надання громадянам державної підтримки на будівництво доступного житла у 2011 році із загального фонду Державного бюджету передбачено 997,335 тис. грн., з яких на сьогодні фактично виділено 848,668 тис. грн.

Крім того на поточний рік передбачені кошти в бюджеті міста Полтави на будівництво доступного житла, створення інженерно-транспортної інфраструктури на земельних ділянках, відведених під будівництво такого житла, та виготовлення проектно-кошторисної документації в сумі 3,3 млн. грн. Із них на будівництво доступного житла – 2,6 млн. грн., на виготовлення проектно-кошторисної документації будівництва об’єктів доступного житла – 0,7 млн. грн.

На впровадження Програми будівництва доступного житла за пропозиціями органів місцевого самоврядування на території області в усіх містах обласного значення, районних центрах та деяких сільських населених пунктах визначено 34 земельні ділянки площею близько 22 га, які надані забудовникам, що не обтяжені витратами на будівництво інженерних мереж та об’єктів соціальної інфраструктури, з метою формування початкового заділу для будівництва доступного житла.

Оприлюднені матеріали узято до відома, як і інформації про хід виконання обласної Програми розвитку та забезпечення сталого функціонування автодорожньої інфраструктури загального користування Полтавської області на 2009-2012 роки, з якою виступив перший заступник начальника Служби автомобільних доріг в області Дмитро Кобченко, та про хід виконання обласної Програми розвитку Полтавського ОКП «Аеропорт-Полтава», оприлюднену очільником летовища Олексієм Дунаєм.

Потому члени комісії заслухали і затвердили звіт робочої групи з перевірки та визначення вартості необхідних ремонтних робіт для побудови та ремонту контрольно-перепускної системи на Полтавському ОКП «Аеропорт-Полтава», про що доповів голова робочої групи, член постійної комісії обласної ради з питань будівництва, транспорту та зв’язку Юрій Кривошеєв. Наголошено, що висновки робочої групи фактично збігаються з відповідними зауваженнями і рекомендаціями Управління СБУ в області. Відтак, запропоновано звернутися до голів обласної ради та облдержадміністрації стосовно забезпечення фінансування заходів з усунення виявлених недоліків, термінового налагодження на об’єкті засобів відео спостереження тощо.

Також на засіданні схвалено й рекомендовано внести на затвердження сесії обласної ради проект Програми будівництва, реконструкції та модернізації об’єктів інфраструктури Полтавської області до 2015 року, який, як зазначили його розробники, формувався за пропозиціями міст і районів області, пройшов погодження у профільних управліннях облдержадміністрації.

На підтримку цього заступник голови обласної ради Володимир Марченко зауважив, що внесений проект справді є підсумком дуже великої роботи, проведеної виконавчою владою, і може стати рамковим документом під час запланованого підписання з Кабінетом Міністрів України Угоди щодо соціально-економічного розвитку Полтавської області.

Ще два питання порядку денного зібрання: про перелік об’єктів газопостачання які пропонуються до фінансування згідно Програми газифікації населених пунктів, та про фінансування молодіжного будівництва у 2011-му році депутати схвалили концептуально й вирішили предметно до них повернутися під час перерозподілу вільних залишків коштів обласного бюджету.

З опрацьованої проблематики свої зауваження і пропозиції також висловили члени комісії Ольга Дяченко, Ігор Сірик, Володимир Полтавець та Микола Хоменко, начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Павло Кропивка.