У Школі майбутнього

e-mail Друк PDF

30 серпня голова обласної ради Іван Момот здійснив робочу поїзду у село Ковалівку Полтавського району та відвідав обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей із сільської місцевості імені А.С. Макаренка, який відноситься до об’єктів спільної власності територіальних громад області.

Іван Момот ознайомився з матеріально-технічною базою цього навчального закладу, зустрівся з педагогічним колективом.

Голова обласної ради цікавився умовами навчання та проживання  ліцеїстів, навчально-виховним процесом, методичними розробками вчителів забезпеченням учнів і ліцеїстів підручниками.

Як розповів директор ліцею Валерій Шульга, у закладі створено належні умови для навчання, проживання, дозвілля вихованців. Навчальні кабінети обладнані сучасними технічними засобами навчання, комп’ютерами, під’єднаними до мережі Інтернет. Організовано чотириразове калорійне харчування ліцеїстів. Учні та ліцеїсти мають змогу отримати міцні знання, свідченням чого є їхні перемоги на обласних та Всеукраїнських олімпіадах, у Малій академії наук України. За результатами зовнішнього незалежного тестування, переважна більшість випускників ліцею продовжить навчання у вищих навчальних закладах за держзамовленням.

-На жаль, не всі школи в області мають такі гарні приміщення, високий рівень матеріально-технічного забезпечення навчального процесу як у Ковалівському ліцеї, - зазначив Іван Момот. – Адже заклад фінансується відповідно до обласної програми «Пілотний проект «Школа майбутнього» на 2006 - 2012 роки. Лише з обласного бюджету на його розвиток виділено близько 5 млн. грн. Це та планка, до якої треба підтягувати освітянські заклади Полтавщини.

Голова обласної ради підкреслив, що обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей із сільської місцевості імені А.С. Макаренка може бути прикладом ефективного використання бюджетних ресурсів та підтвердив, що галузі освіти та охорони здоров’я області залишаються для обласної ради пріоритетами у фінансуванні.

Серед проблем життєдіяльності ліцею, які, на думку голови обласної ради, потрібно вирішувати, – заміна  котлів опалення на більш економніші, забезпечення житлом педагогічних працівників, частина з яких постійно проживає у Полтаві.

У робочій поїздці голову обласної ради супроводжував начальник Головного управління освіти і науки облдержадміністрації, депутат обласної ради Володимир Мирошниченко.