На Полтавщині продовжується процес передачі земель у власність об’єднаних територіальних громад

e-mail Друк PDF

4 лютого голова обласної ради Олександр Біленький взяв участь у щотижневій апаратній нараді в облдержадміністрації, яка відбулася під головуванням голови облдержадміністрації Валерія Головка.

Начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадим Чувпило розповів про стан передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Такий процес, за його словами,  дає можливість чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджетів в частині плати за землю та стимулює територіальні громади до їх добровільного об’єднання. Вадим Чувпило вкотре розповів про алгоритм передачі земель та зауважив, що жодна об’єднана територіальна громада не розпочала механізм включення земельних ділянок у власність ОТГ і передачу їх шляхом проведення земельних торгів.

У контексті питання Олександр Біленький наголосив на необхідності детального роз’яснення нюансів з оформлення земель головам територіальних громад  області.  Також звернув увагу начальника Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадима Чувпила на правомірність надання земельних ділянок учасникам АТО та ООС, які не проживають в межах Полтавської області, та запропонував визначитись із земельними ділянками, на яких потрібно створити шламовідстійник для надрокористувачів.

Потрапляння бурового шламу з вмістом нафтопродуктів у воду чи ґрунт вкрай небезпечне явище. Саме тому нам потрібна централізована логістично «правильна» земельна ділянка для того, щоб надрокористувачі не зливали токсичні відходи (бурові шлами) в посадки, річки та яри, – сказав голова обласної ради.

Учасники наради також розглянули стан забезпечення населення області медичними імунобіологічними препаратами та обговорили техногенно-екологічну безпеку, надзвичайні ситуації та небезпечні події, які виникли на території області.