Екологічні ініціативи, нове шкільне харчування та шкільний громадський бюджет - амбітні проекти, які незабаром планує реалізувати Полтавська обласна рада

e-mail Друк PDF

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив голова обласної ради Олександр Біленький.

Починаємо саме з виховання екокультури та екоосвіти наших громадян. Це своєрідний «кодекс поведінки», що має стати основою повсякденного життя і дітей, і дорослих. Від виховання свідомого ставлення до збереження довкілля залежить наше майбутнє. Тому починаємо проект «Екологічні ініціативи» з обласного конкурсу громадських екологічних ініціатив. – зазначив Олександр Біленький.

За його словами, метою Конкурсу екологічних громадських ініціатив є підвищення рівня екологічної поінформованості населення Полтавської області в сфері екології, виховання розумного та дбайливого ставлення до охорони довкілля, формування екологічного мислення громадян у сфері охорони навколишнього середовища. Це можуть бути різні проекти: шкільні змагання по збору макулатури та висадки зелених насаджень, збір та здача вторсировини, створення ландшафтних композицій, розробка та впорядкування екологічних стежин, різні культурно-масові заходи на екологічну тему. Полтавська обласна влада надаватиме мікрогранти (орієнтовано по 20-30 тис. грн) на реалізацію кращих екологічних ініціатив громад Полтавщини.

Розповів Олександр Біленький і про впровадження соціального Проекту «Нове шкільне харчування» на території Полтавської області, ініціаторами якого стали Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування у співпраці з Полтавською обласною радою, командою Проекту Євгена Клопотенка.

Мета проекту – популяризація книги «Збірник рецептур страв для харчування дітей шкільного віку в організованих освітніх та оздоровчих закладах», збільшення кількості дітей, що харчуються у шкільних їдальнях та покращення якості харчування в навчальних та оздоровчих закладах України, – говорить голова обласної ради.

Третя ініціатива – проект «Шкільний громадський бюджет», до складових якого входить організація та проведення тренінгів для дітей середнього та старшого шкільного віку в загальноосвітніх навчальних закладах з підготовки цікавих проектних ідей на Бюджеті участі Полтавської області.

Впроваджуючи проект «Шкільний громадський бюджет, обласна рада планує залучити дітей середнього та старшого шкільного віку до громадського життя школи, громади в усіх його сферах; формувати активну життєву позицію, адже виховання активної громадянської позиції – це складний та довготривалий процес. «Дитячі ідеї – дорослі рішення!» – наголосив Олександр Біленький.

Початок реалізації цього проекту планується у вересні – жовтні 2019 року.