Обліковувати, заощаджувати, економити

e-mail Друк PDF

14 вересня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань  житлово-комунального господарства, яке за участі голови обласної ради Івана Момота провів голова комісії Степан Бульба.

У роботі зібрання, також, узяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Животенко, керівники профільних управлінь і підприємств.

Основна дискусія за участі депутатів обласної ради Ігоря Горжія, Віктора Гришанова, Олега Романчука та Василя Сільчука розгорнулася під час обговорення стану підготовки  до роботи в осінньо - зимовий період  2011-2012 років  підприємств  житлово-комунального господарства.

Із відповідними інформаціями виступили головний інженер обласного комунального підприємства  «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко, директор ОКП «Лубнитеплоенерго» Володимир Сахно, в.о. директора ОКП «Миргородтеплоенерго» Олександр Король, генеральний директор ОКП  «Полтававодоканал» Андрій Іванишин та директор ОКП «Миргородводоканал» Юрій Маклак.

Констатовано, що загалом названий процес є контрольованим і прогнозованим, його перебіг здійснюється у штатному режимі, забезпечується моніторинг потенційно неблагополучних об’єктів та територій, найбільш гострих проблем, до розв’язання яких точково залучаються необхідні ресурси.

Проте, наголошено, що шкодить загальній справі брак налаштованості на більш плідну співпрацю у цих питаннях з боку окремих міськвиконкомів.

Низка висловлених членами комісії зауважень і пропозицій торкалася інтенсифікації запровадження енергозберігаючих заходів, сучасних галузевих технологій тощо.

Іван Момот, зокрема, зосередив увагу присутніх на потребі прискорення процесу обладнання котелень лічильниками теплової енергії, максимально ефективного використання виділених на це бюджетних коштів, опрацювання на перспективу моделі раціонально - облікованого споживання енергоресурсів у системі ЖКГ, що у кінцевому рахунку має обумовити стабілізацію, а згодом, і зниження комунальних тарифів, сприяти економії обласного бюджету та сімейних кошторисів полтавців.

У ході зібрання значне занепокоєння у присутніх викликав критичний фінансово-економічний стан обласного комунального підприємства «Полтававодоканал», який має тенденцію до подальшого погіршення.

З метою впливу на наявну ситуацію прийнято протокольне рішення щодо створення спільно з облдержадміністрацією спеціальної експертної групи, яка би напрацювала фахові висновки і рекомендації стосовно санації підприємства.

До її складу від постійної комісії обласної ради з питань  житлово-комунального господарства рекомендовані Олег Романчук та Ігор Горжій.

Першу таку профільну пропозицію сформулював Володимир Марченко, запропонувавши передати у відання «Полтававодоканалу» відповідний технологічний супровід виробничої діяльності користувачів погоджених обласною радою спеціальних дозволів на видобуток підземних прісних вод.

На засіданні у межах компетенції комісії розглянуто й питання стосовно укладення угоди щодо регіонального розвитку Полтавської області між Кабінетом Міністрів України та Полтавською обласною радою, приймання-передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області, продовження терміну дії трудових контрактів, а також матеріали, надіслані на адресу голови комісії.