Засідання комісії з питань бюджету та управління майном

e-mail Друк PDF

14 вересня під головуванням Валерія Пархоменка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, в якому взяли участь голова обласної ради Іван Момот, голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Животенко, начальники обласних управлінь і служб.

Комісія розглянула та підтримала проекти Програми будівництва, реконструкції та модернізації об’єктів інфраструктури Полтавської області до 2015 року, обласної Програми забезпечення продовольчої безпеки в Полтавській області на 2011-2014 роки, регіональної програми підвищення енергоефективності у бюджетній сфері Полтавської області на 2012-2014 роки, Програми інформатизації Полтавської області на 2011-2013 роки. Депутати також підтримали внесення доповнень до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, внесення змін до обласної Програми збереженості документів Національного архівного фонду на 2011 рік, внесення змін до програми комунікації органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з громадськістю та сприяння розвитку громадянського суспільства на 2011 рік.

Відповідно до порядку денного було розглянуто питання про затвердження звіту про виконання  обласного бюджету за перше півріччя2011 року та внесення змін до  показників обласного бюджету на 2011 рік. Як повідомив начальник Головного фінансового управління Павло Кропивка, обласний бюджет за доходами (без врахування трансфертів) за І півріччя 2011 року виконано в сумі 373,9 млн.грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження доходів збільшилися на 93,2 млн.грн. або на 33,2%. Планові показники виконано на 106,2%. Надпланові надходження – 19,9 млн.грн.

У зв’язку з перевиконанням планових показників доходів за звітний період доходну частину обласного бюджету (без врахування трансфертів) планується збільшити по спеціальному фонду на 19,9 млн.грн. На утримання установ обласного значення, проведення заходів, збільшення бюджету розвитку спрямовується за рахунок зменшення затвердженого обсягу резервного фонду 4,6 млн.грн. та  перерозподілу коштів обласного бюджету 2,4 млн.грн.

З поміж іншого депутати підтримали укладення угоди щодо регіонального розвитку Полтавської області між Кабінетом Міністрів України та Полтавською обласною радою, розміщення тимчасово вільних  грошових коштів обласного бюджету на депозитних рахунках Полтавської філії АБ «Укргазбанк», положення про порядок розподілу коштів, що надходять на фінансову підтримку статутної діяльності обласних громадських організацій інвалідів і ветеранів.

Слідом розглядався додатковий перелік природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2011 році. За інформацією начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області Ігоря Піддубного, збільшуються  видатки на фінансування природоохоронних заходів за рахунок збільшення доходів фонду охорони навколишнього природного середовища в сумі 19,1 млн.грн. Комісія схвалила запропонований перелік, згідно якого на проведення заходів з охорони і раціональне використання водних ресурсів спрямовується 5,9 млн.грн., з охорони земель – 906 тис. грн., із збереження природно-заповідного фонду – 361,8 тис. грн.

У ході засідання депутати заслухали інформацію директора ПОКВКП «Полтавапаливо» про оптимізацію структури підприємства. Комісія підтримала пропозицію директора підприємства Володимира Мацюцького щодо закриття п’яти  збиткових паливних складів. Вказаний захід не тільки поліпшить фінансовий стан підприємства, але й дозволить зберегти в подальшому систему забезпечення вугільною продукцією населення та споживачів області.

Комісія також ухвалила рішення про продаж шляхом проведення аукціону нежитлових будівель за адресою: м. Полтава, вул. Котляревського, 38/40, м. Кременчук, вул. Локомотивна, 25.