Позитивна оцінка правовій освіті

e-mail Друк PDF

15 вересня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань забезпечення законності та правопорядку, яке за участі заступника голови обласної ради Володимира Марченка та першого заступника голови облдержадміністрації, депутата обласної ради Віктора Животенка провів голова комісії Дмитро Хрістов.

Проаналізовано стан організації правової освіти населення області, про що присутніх поінформувала начальник відділу Головного управління юстиції у Полтавській області Світлана Зубарева.

Звіт у цілому оцінено позитивно. Констатовано, що ця робота здійснюється на підставі затвердженої обласною радою Програми правової освіти населення області на 2011-2015 роки та генерується обласною профільною міжвідомчою координаційно-методичною радою.

На теренах краю створені і діють відповідні 25 районних та 4 міських МКМР. Виділені з обласного бюджету цільові кошти використовуються ефективно, залучається й співфінансування з місцевих бюджетів, кінцевий тематичний продукт доходить до рівня трудових і навчальних колективів, сільських і селищних рад, індивідуальних споживачів послуг. Узагальнюється і поширюється кращий галузевий досвід, застосовуються ІТ-технології тощо.

У цьому сенсі депутат обласної ради Євгеній Лихожон порадив заснувати на сайті Головного управління юстиції інтерактивний розділ “Запитання – відповідь” з актуальної правової проблематики.

Заслухали члени комісії й інформацію про виконання у 2011 році заходів з організації рятування людей на водних об’єктах області, про що доповіли заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації В’ячеслав Нефьодов та начальник Комунального підприємства рятувально-водолазної служби обласної ради Віктор Лелюк.

Наголошено, що цьогоріч загальний рівень трагічної статистики загибелі людей на водах Полтавщини зменшився, проте у ньому зросла доля дитячої смертності. Аналіз свідчить, що ці жахливі випадки траплялися у непристосованих та небезпечних для купання місцях, і навпаки – в акваторіях розташування рятувальних постів не втрачено жодного життя. Проаналізовано й інші аспекти названої проблематики.

З урахуванням відповідних думок і зауважень Віктора Животенка, Дмитра Хрістова, членів комісії Сергія Шевякова, Євгенія Лихожона, Михайла Кривошея оприлюднені звіти узято до відома.

Керівникам згаданих структур рекомендовано, зокрема, врахувавши допущені недоліки і прорахунки, передбачити встановлення у місцях відпочинку на воді мобілізуючої та попереджувальної соціально-екологічної реклами, розширення мережі інспекторів, у тому числі за рахунок громадських помічників, та посилення інтенсивності патрулювань,  залучення до підводної розчистки водойм драйверів, домогтися широкої популяризації Правил водного руху маломірних суден тощо.

У цьому контексті Володимир Марченко запропонував унормувати  вимогу стосовно того, аби у місцях розчистки річок краю за кошти природоохоронного фонду, яких обласна рада щорічно виділяє майже по 2 млн. гривень, обов’язково б облаштовувалися нові цивілізовані пляжі та зони активного відпочинку.

Також заступник голови обласної ради привернув увагу колег до нагальної потреби мінімізувати загрозу людським життям, яку несе стихійне нашестя на водні об’єкти скутерів, швидкісних катерів тощо.

Вирішено заслухати на засіданні комісії керівників структур, відповідальних за правопорядок у цій сфері.

Підтримано на зібранні й місцеві клопотання щодо виключення з облікових даних села Гришки Малобакайської сільської ради Решетилівського району, яке ще у 90-х роках фактично припинило своє існування.