Перспективи нового адміністративно-територіального устрою Полтавщини обговорили за круглим столом в обласній раді

e-mail Друк PDF

12 серпня, в Полтаві, за участі представників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади відбувся круглий стіл «Перспективи формування нової системи адміністративно-територіального устрою Полтавщини». Його організатором виступила Українська асоціації обласних та районних рад за підтримки Полтавської обласної ради та Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування.

У заході взяли участь керівники органів місцевого самоврядування, депутати обласної ради, представники громадських організацій, журналісти.

«Без нового адміністративно-територіального устрою реформа децентралізації, яка відкрила колосальні можливості для розвитку громад, буде неповною. Є перспективний план розвитку Полтавщини, який затвердили депутати Полтавської облради наприкінці минулого року, є урядове бачення подальшого розвитку області, але всім нам спільно треба обговорити цю дорожню карту, доопрацювати її, з тим, щоб новий устрій області максимально враховував інтереси територій та людей», - зазначив виконавчий директор Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Микійчук.

За словами модераторів заходу, експертів УАРОР та представників Мінрегіонбуду, запропонований для Полтавщини план адміністративно-територіального устрою передбачає поділ Полтавщини на 4 райони. При цьому скоротяться витрати на утримання органів влади, які наразі дублюють функції, а ось якість послуг та сервісів влади для людей натомість має лише поліпшитися.

«Існує хибна думка про те, що у тільки районному центрі будуть зосереджені усі блага цивілізації, недоступні мешканцям базового рівня», - наголосив у своїй презентації головний юрисконсульт УАРОР Олег Тимощук, який детально розповів як саме буде діяти нова система надання адмінпослуг.

Його колега, експерт УАРОР з питань реформи органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади Олександр Даниленко підкреслив, що міжнародні експерти дуже позитивно оцінюють хід реформи децентралізації в Україні, тим більше, що нашій державі доводиться здійснювати перетворення в умовах військового конфлікту на сході. Водночас він зауважив, що реформа буде загальмована, якщо не буде проведено зміни адміністративно-територіального устрою України.

Начальник відділу взаємодії з місцевими органами влади Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону Лілія Попова відзначила досвід Полтавщини щодо новостворених ОТГ як один із найкращих в Україні.

Учасники круглого столу висловили своє бачення та пропозиції відносно нового адміністративно-територіального поділу Полтавщини, наводячи конкретні приклади та аргументи. Вони мають бути враховані в остаточному варіанті. У переважній більшості учасники круглого столу згодні із головним принципом — новий устрій повинен забезпечити максимально доступні та якісні сервіси і послуги для мешканців Полтавщини, незалежно від місця проживання.