Олександр Біленький: Ми готові підтримати будь-які ініціативи щодо поліпшення матеріально-технічного стану шкіл

e-mail Друк PDF

Про це заявив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, виступаючи на відкритті обласної серпневої конференції педагогічних працівників «Освіта Полтавщини на шляху впровадження Нової української школи: підсумки 2018/2019 навчального року та основні завдання на 2019/2020 навчальний рік», яка відбулася 22 серпня в залі засідань Полтавської обласної ради.

У конференції взяли участь заступник Міністра освіти і науки України Вадим Карандій, тимчасово виконувач обов'язків голови Полтавської облдержадміністрації Олег Пругло, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Харченко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко, керівники органів місцевого самоврядування області, педагоги, науковці, представники громадськості, журналісти.

«Я люблю першого вересня бути присутнім на святі у школах. Такі зустрічі використовую не лише для того, щоб передати подарунки, а й для оцінки матеріально-технічного стану шкіл, – зазначив Олександр Біленький і нагадав, що свого часу започаткував челендж у загальноосвітніх навчальних закладах. – Ми купуємо парти в класні  кімнати: я за свої кошти, а голова райради чи райдержадміністрації – за свої. Хто останній внесе кошти, купує додатково ще один комплект парт для того, щоб був стимул роботи».

З початком нового навчального року, за словами Олександра Біленького, буде ще одна можливість для реалізації цікавих ініціатив, цього разу за безпосередньої участі школярів – Шкільний громадський бюджет Полтавської області.

«Вперше в Україні ми проводимо цей конкурс. Він відбудеться зовсім скоро – у вересні. Чому шкільний? Тому, що ми хочемо, щоб дітки були готові до дорослого життя, і думали не тільки про те, де вони будуть навчатися, а й про те, як зможуть впливати на суспільно значущі процеси. Я хотів би запросити педагогів та керівників органів місцевого самоврядування сприяти проведенню Шкільного громадського бюджету області, бо саме від Вас залежить 50% співфінансування цих проєктів, активізація дітей, – сказав Олександр Біленький та підкреслив, що обласна влада і надалі дбатиме про поліпшення матеріально-технічного стану шкіл. – У нас діє програма «Опікуємося освітою», куди обласна рада виділяє достатньо серйозні кошти з обласного бюджету за умови співфінансування. Так давайте налагоджувати контакти. Ініціативи і проблеми ваші, якщо ви донесете їх до нас, то ми готові їх розглянути».

Голова обласної ради наголосив на важливості того, щоб висновки обласної серпневої конференції були втілені у всіх школах – від найменшої до найбільшої та побажав освітянам успіхів у професійній діяльності.