Учасники круглого столу обговорили необхідність змін до Конституції України в частині децентралізації

e-mail Друк PDF

29 серпня у Полтаві, під егідою Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування та за сприяння обласної ради, відбулося засідання круглого столу, на якому керівники органів місцевого самоврядування, науковці, експерти та представники громадськості обговорили зміни до Конституції, які необхідно внести для завершення децентралізації влади.

«Ми всі стали свідками того, який колосальний ефект для розвитку громад і держави дала реформа децентралізації. Ці зміни - незворотні. Але разом із тим очевидно, що без змін основного закону, реформа буде неповною. Адже Конституція, ухвалена понад 20 років тому, безумовно не містить положень, які стосуються сучасного тренду децентралізації влади. Тому ми зібралися сьогодні, щоб фахово обговорити, які саме зміни до основного закону потрібні», – зазначив виконавчий директор Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Микійчук.

За його словами, усі напрацювання через асоціацію передадуть до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України для того, щоб в кінцевому варіанті конституційних змін були враховані фахові зауваження і пропозиції представників самоврядування, науковців та громадськості.

Головні перетворення стосуються майбутнього адміністративно-територіального устрою: в основі будуть громади, які об'єднуватимуться в райони, а ті, в свою чергу, – в регіони. Замість місцевих адміністрацій для здійснення виконавчої влади та контролю за дотриманням законодавства пропонується ввести інститут префектів. В проекті змін до Конституції прописано розподіл функцій, права, повноваження органів влади, принципи адмінтерустрою, проведення виборів, ухвалення та скасування рішень тощо.

Але представники громад та науковці пропонують доопрацювати термінологію та окремі положення з тим, щоб максимально чітко виписати механізм змін. Адже за ними жити країні і громадам. Керівники органів самоврядування спільно з експертами обговорили спірні моменти, висловили свої зауваження та пропозиції, які будуть передані новому Парламенту та Уряду.