Постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення працювала у Зінькові та Гадячі

e-mail Друк PDF

10 вересня в містах Зінькові та Гадячі відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення.

У засіданні, яке вела голова комісії Людмила Овчаренко, взяли участь депутати обласної ради: Олександр Гаркавенко, Мирослава Василенко, Лариса Сухопар, Анатолій Яненко, Олександр Путря, Зіньківський міський голова Сергій Максименко, виконувач обов'язків голови Гадяцької райдержадміністрації Микола Хоменко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Депутати оглянули ряд об’єктів спільної власності територіальних громад області системи соціального захисту населення та охорони здоров’я: Зіньківський дитячий будинок-інтернат імені О.В. Синяговського, Гадяцький геріатричний будинок-інтернат, Гадяцький обласний туберкульозний санаторій Полтавської обласної ради – та ознайомилися з їх роботою. Особливу увагу депутати приділили питанням матеріально-технічного оснащення закладів, умовам перебування в них підопічних, рівню надання медичних послуг та якості харчування.

Також у Гадячі учасники виїзного засідання побували в комунальному некомерційному підприємстві «Гадяцький центр первинної медико-санітарної допомоги» Гадяцької районної ради, створеному в рамках проведення реформи охорони здоров’я.

У ході пленарної частини виїзного засідання, яке відбулося на базі Гадяцького обласного туберкульозного санаторію, депутати розглянули та підтримали профільні проекти рішень, внесені на розгляд чергової сесії обласної ради. Зокрема, йшлося про реорганізацію ряду комунальних організацій (установ, закладів) галузі охорони здоров’я, внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013 – 2020 роки, продовження терміну дії трудового контракту з директором Кротівського психоневрологічного будинку-інтернату Петром Данілковим.

У порядку контролю комісія заслухала інформацію директора Департаменту соціального захисту облдержадміністрації Людмили Корнієнко про виконання заходів обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013 – 2020 роки за І півріччя 2019 року.

Також були розглянуті депутатське звернення депутата обласної ради Анатолія Ханка щодо проекту Порядку надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції, питання про збереження робочих місць лікарів-стоматологів у медичних закладах області.

Підбиваючи підсумки виїзного засідання, голова комісії Людмила Овчаренко зазначила необхідність продовження практики виділення з обласного бюджету фінансових ресурсів на розвиток закладів обласних закладів системи соціального захисту населення та охорони здоров’я.

«Сьогодні наша комісія оглянула заклади соціального захисту населення та охорони здоров’я. Гарне враження справив Зіньківський дитячий будинок-інтернат імені Синяговського: працівники закладу по-родинному ставляться до своїх підопічних, у закладі обладнані кімнати відпочинку, розвитку та реабілітації. Проте, необхідні кошти на ремонт доріжок, щоб забезпечити нормальне пересування інвалідних візків. У геріатричному будинку у Гадячі потрібно замінити старі вікна на сучасні, енергозберігаючі. Після огляду Гадяцького обласного туберкульозного санаторію стає зрозуміло, що цей заклад потребує якнайшвидшого осучаснення, – сказала Людмила Овчаренко, – На ці заклади у суспільстві є попит, тому маємо забезпечити їх належне фінансування».