Профільна комісія обласної ради розглянула питання інформаційної сфери, сприяння розвитку громадянського суспільства та комунікації органів влади з громадськістю

e-mail Друк PDF

12 вересня під головуванням Інни Авраменко відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, інформаційної сфери, зв’язків з громадськістю та дотримання прав учасників АТО.

У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, депутати обласної ради: Олександр Сухань, Володимир Литвин, Дмитро Півень, Володимир Ярошенко. заступник керівника апарату – керуючий справами обласної ради Оксана Черкас, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, журналісти.

Депутати заслухали та обговорили інформацію директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторії Пилипенко про організацію роботи щодо безперешкодної діяльності засобів масової інформації, подальшого утвердження свободи слова в Україні, проведення інформаційних кампаній соціального спрямування на території області. За її словами, на Полтавщині функціонують 25 інтернет-видань, близько 200 друкованих видань, 13 телерадіоорганізацій, які висвітлюють життя області, поточні проблеми та перспективи розвитку регіону, діяльність органів влади. Департамент здійснює системний моніторинг ЗМІ за 105 темами. На постійному контролі знаходиться питання щодо фактів перешкоджання законній діяльності журналістів. Успішною практикою стало проведення для журналістів прес-турів, анонсування для ЗМІ заходів обласного значення тощо. Серед проведених в області інформаційних кампаній соціального спрямування було названо «Захищаємо майбутнє сьогодні», «Напиши листа співвітчизнику», «Герої наших сердець», «Ми різні, але ми єдині», «Україна – це Європа» та інші.

У контексті даного питання комісія рекомендувала Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації організувати на телеканалах області проведення круглих столів за участю депутатів обласної ради, експертів, представників громадськості з обговорення суспільно значимих питань, зокрема щодо відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення.

Про заходи щодо сприяння розвитку громадянського суспільства та комунікації органів влади з громадськістю, підвищення інституційної спроможності громадських об’єднань області доповів перший заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Юрій Варченко. Йшлося про роботу громадських рад при облдержадміністрації, райдержадміністраціях, міськвиконкомах, проведення консультації органів влади з громадськістю, конкурсу проектів громадських організацій, організацію тематичних семінарів для представників громадськості, надання допомоги громадським об’єднанням у здійсненні ними статутної діяльності.

Також у ході засідання депутати заслухали інформацію заступника керівника апарату – керуючого справами обласної ради Оксани Черкас про забезпечення захисту інформації програмного комплексу для голосування «Taiden», встановленого у залі засідань обласної ради, розглянули інші питання.