Профільна комісія обласної ради ініціювала створення обласного центру національного патріотичного виховання

e-mail Друк PDF

13 вересня в Полтавському академічному обласному театрі ляльок, якій відноситься до об’єктів спільної власності територіальних громад області, відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури.

У засіданні, яке вів голова комісії Сергій Шевчук, взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, депутати обласної ради: Валерій Прядко, Валентина Крутько, Петро Ворона, Олександр Путря, заступник керівника апарату – керуючий справами обласної ради Оксана Черкас, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості, журналісти.

Комісія розглянула та підтримала профільні проекти рішень чергової сесії обласної ради: про керівників суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад області (в частині продовження терміну дії трудового контракту з директором Лубенської спеціальної загальноосвітньої шкли-інтернату Полтавської обласної ради), про зміну найменування позашкільного навчального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді, про припинення комунального закладу «Обласна психолого-медико-педагогічна консультація» Полтавської обласної ради», про реорганізацію Розбишівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату у Розишівський навчально-реабілітаційний центр з поглибленим професійно-трудовим навчанням Полтавської обласної ради, про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Національного банку України та Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта».

У порядку контролю було заслухано та обговорено інформацію директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олени Харченко про хід реалізації Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017 – 2020 роки. Депутати Олександр Путря, Петро Ворона, Валерій Прядко висловили ряд критичних зауважень на адресу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації стосовно неналежного рівня організаційного забезпечення проведення обласних заходів із національно-патріотичного виховання, виконання рекомендації комісії щодо створення в області мережі ліцеїв із посиленою військово-фізичною підготовкою. Наразі роботу департаменту з даного питання комісія визнала недостатньою та рекомендувала йому підготувати конкретні пропозиції щодо поліпшення роботи з національно-патріотичного виховання молоді та представити їх в обласну раду для розгляду комісією.

Не знайшла підтримки у комісії пропозиція Департаменту освіти і науки облдержадміністрації щодо придбання двох легкових автомобілів для комунальної установи «Центр фінансово-статистичного аналізу та матеріально-технічного забезпечення освітніх закладів» Полтавської обласної ради. Разом з тим, депутати рекомендували придбати легкові автомобілі для потреб спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів.

У контексті звернень до комісії Полтавського обласного військового комісаріату та регіонального представника Крайової Пластової старшини у Полтавській області облдержадміністрації рекомендовано розглянути питання про створення комунального підприємства, яке поєднає обласний центру національно-патріотичного виховання, музей національно-визвольної боротьби українського народу, клуб ветеранів антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил.

Також у ході засідання було підтримано проект рішення про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Полтавської міської ради щодо визначення місця встановлення пам’ятника С. Петлюрі, який буде внесено постійною комісією обласної ради з питань освіти, науки та культури до проекту порядку денного двадцять сьомої сесії обласної ради.