Новини Автозаводського району

e-mail Друк PDF

Свято вулиці Маршала Жукова та Карбишева

Напередодні 440-річного ювілею міста та 68-ої річниці визволення Кременчука від німецько-фашистських загарбників Автозаводський райвиконком проводить 12 свят вулиць, назва яких має відношення до Великої Вітчизняної війни.

19 вересня на свято вулиць імені Маршала Жукова та Дмитра Карбишева у дворі приміщення Ради громадськості мікрорайону №10 його голова - В’ячеслав Бульба зібрав мешканців вулиці та ветеранів війни. На свято завітали голова ветеранської організації Автозаводського району полковник у відставці Олексій Зубченко, керівник оргвідділу Автозаводського райвиконкому Ганна Данилова, представники громадських організацій міста, школярі. Депутат міської ради по мажоритарному округу №14, в межах якого знаходяться ці вулиці, Юрій Гриценко (фракція партії «Рідне місто») поздоровив всіх зі святом та вручив подарунок сімейному подружжю Бондаренків – Григорію Опанасович та Катерині Петрівні, які напередодні відмітили 60-ту річницю спільного сімейного життя. 12-го вересня 1951 року вони зареєстрували свій шлюб у сільраді Великої Кохнівки. Ветерани війни на святі отримали квіти від школярів ЗОШ №24.

Мешканцям вулиці дуже сподобалися пісні колективу художньої самодіяльності кременчуцького професійного ліцею ім.А.Макаренко під керівництвом Тетяни Булат, та сольний виступ саксофоніста, старшини військового оркестру в/ч А1546 Володимира Попова.

Свято завершилося символічним куштуванням святкового короваю. А після завершення урочистостей всіх ветеранів запросили на традиційні «фронтові 100 грам».

У Підмосков’ї побувала кременчуцька делегація

Земля з місць формування всіх восьми військових частин, які особливо відзначилися при звільнені нашого міста у 1943 році та отримали за це почесне найменування «Кременчуцьких», передана до Автозаводського райвиконку. Напередодні 68-річниці звільнення Кременчука та святкування 440-річчя міста, гільзи з цією землею будуть закладені до Меморіального комплексу Алеї Слави парку Мира. Урочистий захід під гаслом «Пам'ять про війну єднає» планується провести 28-го вересня.

Останні два міста з цього переліку знаходяться у Підмосков’ї: Ногинськ та Подольськ. Тут проходило формування 6-ої Гвардійської повітряно-десантної дивізії та 233-ої стрілецької дивізії. Кременчуцька делегація у складі керівників пошукових загонів та представників шкіл, які вивчають бойовий шлях цих прославлених військових з’єднань, відвідала ці міста 5-го та 6-го вересня.

Як розповіла керівник музею Бойової слави школи №8 Людмила Мовчан, їх радо зустрічали місцеві ветерани війни та представники мерії м.Ногинська. В ході дводенного візиту вони відвідали меморіальний комплекс, побували біля будинку, де під час формування дивізії розміщувався її штаб, зустрілися з ветеранами дивізії, та обмінялися досвідом роботи з російськими пошуковцями. Про візит кременчужан навіть написала міська газета.

Тепло приймали кременчуцьку делегацію і в місті Подільську. Про це розповів керівник пошукового загону школи №27 Дмитро Шутов. Пошуковці подивилися історичні місця, провели зустрічі з ветеранами. Особливо їх вразив місцевий музей та меморіальний комплекс, присвячений Великій Вітчизняній війні, який є одним з кращих в Російській Федерації.

Громадськість обох російських міст, місцева преса, а особливо ветерани війни, були щиро здивовані ініціативою кременчужан та дуже раді гостям з українського міста. На згадку про свої міста російські ветерани передали українським побратимам книги, альбоми та сувеніри. У відповідь наша делегація запросила представників російських ветеранів на святкування 440-річчя Кременчука.

Члени делегації щиро подякували голові Автозаводської районної ради Володимиру Коваленко та його заступнику Віталію Добрунову за організацію цікавої та корисної для пошуковців поїздки до Підмосков’я.

Першість з футболу Автозаводського району

У суботу, 17-го вересня, на стадіоні оздоровчого комплексу «Зорі» в с.Омельник пройшла фінальна частина першості Автозаводського району по міні-футболу на призи ВАТ «Кременчуцький завод технічного вуглецю» присвячена 440-річчю Кременчука.

Як повідомив голова районного комітету фізкультури і спорту Олександр Чернілін, у змаганнях прийняли участь 4 збірні мікрорайонів міста: Молодіжного, Нагірної частини, Центру та єдина збірна мікрорайонів Лашки, Ревівка та Велика Кохнівка. Боротьба між ними на футбольному полі була досить гострою, а серед болільників, що підтримували свої команди, перебували голова Автозаводської районної ради Володимир Коваленко та директор КЗТВ В’ячеслав Яворський.

По результатам змагань перемогла збірна команда Центру, друге місце посіла команда з Нагірної частини, а третє – з Молодіжного. Завдяки спонсорам змагань – Кременчуцькому заводу техвуглиця, переможці були нагороджені комплектами футбольної форми, а футболісти команди, що посіла друге місце – футбольними м’ячами. Футболістам двох інших команд вручили спортивне приладдя. Спеціальні призи – мобільні телефони, отримали кращий воротар змагань, та кращий нападаючий. Після проведення першості всіх спортсменів запросили до солодкого столу.

Автор матеріалів Віктор Крук