За користування надрами треба заплатити

e-mail Друк PDF

20 вересня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр, яке вів голова комісії Олександр Залужний, розглянуто блок профільних питань, внесених до проекту порядку денного сьомої сесії обласної ради.

У роботі комісії взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Павло Кропивка, начальник Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Руслан Овчаренко.

Депутати проаналізували матеріали щодо погодження отримання без проведення аукціонів спеціальних дозволів підприємствами на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку ділянок родовищ підземних прісних вод, а також на видобування таких вод на території області. Було розглянуто висновки галузевого управління облдержадміністрації, звернуто увагу на фінансову участь добувних підприємств у розбудові соціальної інфраструктури територій.

Наразі комісія підтримала надання відповідних дозволів КП «Полтававодоканал»,  Гадяцькому виробничому управлінню житлово-комунального господарства,  КП «Градизьккомунсервіс».

Депутати схвалили надання погодження Державній службі геології та надр України на продаж спеціального дозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку нафти, газу природного та конденсату Морозівської ділянки надр на території Зіньківського району; на отримання спеціальних дозволів дочірнім підприємством Національної акціонерної компанії «Надра України» «Миргороднафтогазрозвідка»: на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку надр Перевозівського газоконденсатного родовища на території Гадяцького району; на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням нафти і газу (промисловою розробкою) Північно-Котелевської площі на території Котелевського району.

У ході засідання депутати розглянули та підтримали проекти сесійних рішень: «Про затвердження Концепції регіональної програми підвищення енергоефективності у бюджетній сфері Полтавської області на 2012 - 2014 роки» та «Про затвердження Порядку розгляду питань користування надрами на території Полтавської області».

Насамкінець засідання було заслухано інформацію про стан надходження до обласного бюджету та місцевих бюджетів області плати за користування надрами у І півріччі 2011 року.

Як доповів начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Павло Кропивка, за звітний період до місцевих бюджетів області надійшло 107,6 млн. грн. плати за користування надрами, що на 34,7 млн. грн.  (24,4%) менше плану.

Надходження до обласного бюджету 50% плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення склали 101, 7 млн. грн. при затвердженому показнику 137,0 млн. грн. Недовиконання планових показників на 35, 4 млн. грн., або майже на 26%, зумовлено, перш за все, відстроченням платежів надрокористувачем – ДК «Укргазвидобування».

Відтак, спад видобутку в області вуглеводнів, завищення Міністерством фінансів України розрахункового показника обласного бюджету по платі за користування надрами, відстрочення платежів ДК «Укргазвидобування» створюють загрозу невиконання обласного бюджету на 2011 рік за доходами.

З метою врегулювання ситуації, що склалася, на пропозицію голови комісії Олександра Залужного та заступника голови обласної ради Володимира Марченка, комісія ухвалила рекомендувати Головному фінансовому управлінню облдержадміністрації підготувати проект звернення Полтавської обласної ради до Кабінету Міністрів України з проханням зобов’язати: ДК «Укргазвидобування» ліквідувати заборгованість за користування надрами перед обласним та місцевими бюджетами Полтавщини, Міністерство фінансів України провести корегування відповідних розрахункових показників обласного бюджету.