Проблеми громадян не залишаються поза увагою депутатів

e-mail Друк PDF

20 вересня під головуванням Олександра Залужного  відбулося спільне засідання постійних комісій з питань паливно-енергетичногокомплексу та використання надр, з питань екології та раціонального природокористування. У засіданні взяли участь голова обласної ради Іван Момот, заступники голови обласної ради Володимир Онищенко та Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула, голова постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування Тетяна Корост, начальники обласних управлінь і служб.

На порядку денному спільного засідання було питання про напрямки вирішення  забезпечення питною водою мешканців населених пунктів Комсомольсько-Кременчуцького регіону Полтавської області, які постраждали внаслідок діяльності публічного акціонерного товариства "Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія "Укртатнафта".

За інформацією начальника Головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Олександра Тонкова та заступника начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області Анатолія Мосейчука, в зв'язку з забрудненням поверхневого водоносного горизонту в зоні впливу ставка-випарника ПАТ «Укртатнафта» в Кременчуцькому районі та Дмитрівської сільської ради міста Комсомольська дійсно склалась загрозлива ситуація. Питання забезпечення питною водою мешканців сіл Комсомольсько-Кременчуцького регіону, де вміст нафтопродуктів та фенолів в підземних водах перевищує граничнодопустимі концентрації, розглядається близько двадцяти років.

За словами головного державного санітарного лікара області Анатолія Журавльова, ставок-випарник ПАТ «Укртатнафта» експлуатується з 60-х років. Промислові стоки, що скидаються в ставок випарник, високо мінералізовані, забруднені нафтопродуктами, фенолом, не освітлені. Внаслідок фільтраційних втрат з ставка-випарника під ним утворилася зона забруднення ґрунтових вод близьких за складом до промислових стоків. Довгострокове, більше 45 років, накопичення хімічних токсичних речовий у ґрунтових водах вплинуло на забруднення питної води у колодязях населених пунктів, розташованих навколо ставка випарника.

Потребують першочергового забезпечення централізованим водопостачанням мешканці  сільських населених пунктів Бондарівської (села Остапці, Василенки, Бондарі, Заруддя) та Запсільської (села Запсілля, Крамаренки, Степівка) сільських рад Кременчуцького району та сіл Дмитрівка, Кияшки, Базавлуки, Кузьменки, Колгоспна гора, Солонці Дмитрівської сільської ради міста Комсомольська. В Кременчуцькому районі 1663 особи не забезпечені питною водою в достатній кількості та гарантованої якості. Для населення Дмитрівської сільської ради в кількості близько 2,6 тисяч осіб навіть не підвозиться питна вода.

Як зазначив голова Кременчуцької районної ради Василь Кравченко, незважаючи на постанови та рішення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівництво ПАТ «Укртатнафта» не забезпечило на протязі останніх 20-ти років централізованим водопостачанням населені пункти, які потрапили в зону екологічного впливу ставка - випарника. Як наслідок, питна вода до них завозиться з водозабору в селі Омельник за рахунок коштів, які виділяє ПАТ «Укртатнафта», але їх обсяг покриває лише половину необхідних витрат.

Після  обговорення даного питання, депутати прийняли рішення рекомендувати  керівництву ПАТ «Укртатнафта» до 28 вересня 2011 року укласти договір з Кременчуцькою районною радою про фінансування затрат на завезення води у відповідності з розрахунками сільських рад та розробити план конкретних заходів щодо стабільного забезпечення якісною питною водою населених пунктів Комсомольсько-Кременчуцького регіону на майбутнє.

Ухвалено також рішення запросити на сьому сесію обласної ради керівника ПАТ «Укртатнафта», де планується розглянути питання пропогодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу публічним акціонерним товариством "Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія "Укртатнафта" на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку ділянки родовища підземних прісних вод на території с. Омельник Омельницької сільської ради та на території с.Вільна Терешківка Червонознам'янської сільської ради Кременчуцького району, з метою детального обговорення даної проблеми.