Засідання постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування

e-mail Друк PDF

20 вересня під головуванням Тетяни Корост відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, в якому взяли участь голова обласної ради Іван Момот, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула, начальники обласних управлінь і служб.

Відповідно до порядку денного був розглянутий додатковий перелік природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2011 році. За інформацією заступника начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області Анатолія Мосейчука, зростають  видатки на фінансування природоохоронних заходів за рахунок збільшення доходів фонду охорони навколишнього природного середовища в сумі 19,1 млн.грн. Комісія схвалила запропонований перелік, згідно з  яким на проведення заходів з охорони і раціональне використання водних ресурсів спрямовується 6,9 млн.грн., з охорони земель – 906 тис. грн., із збереження природно-заповідного фонду – 561,8 тис. грн. Резерв коштів фонду охорони навколишнього природного середовища становитеме 10,7 млн. грн.

Комісія також підтримала рішення про надання в користування товариству з обмеженою відповідальністю «Зелений бір Полтава» мисливських угідь (терміном на 15 років), загальною площею 24516 га на території Диканського, Зіньківського і Котелевського районів. ТОВ «Зелений бір Полтава» зобов’язується вкладати кошти на розвиток мисливського господарства, охорону державного мисливського фонду, проведення комплексу біотехничних міроприємств.

З поміж іншого депутати ухвалили пооб’єктний перелік робіт з охорони земель, витрати по яких підлягають компенсації за рахунок коштів обласного бюджету, що надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва. Згідно з даним переліком планується спрямувати з обласного бюджету  1 млн. 252 тис. грн. на розкорчовку списаних багаторічних насаджень та проведення хімічної меліорації у визначених районах області.

Слідом розглядалося звернення Державної екологічної інспекції в Полтавській області до обласної ради щодо ініціювання проведення державної екологічної експертизи ситуації, що склалася навколо всіх об’єктів ПАТ «Укртатнафта». Враховуючи, що у зверненні не визначені конкретні об’єкти та вартість робіт по проведенню державної екологічної експертизи, депутати прийняли рішення запросити у  Державної екологічної інспекції додаткову інформацію з метою її детального опрацювання.

Депутати також заслухали інформацію доцента кафедри екології ПНТУ ім. Юрія Кондратюка Оксани Ілляш про хід підготовки проекту регіональної Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки з урахуванням регіональних пріоритетів Полтавської області на 2012-2015 роки. З метою підвищення рівня якості підготовки даного проекту комісія прийняла рішення про створення робочої групи, до складу якої планується залучити провідних фахівців та спеціалістів у цій галузі.