Святкування Дня Миру у Кременчуці

e-mail Друк PDF

21-го вересня у парку Миру Автозаводської районної ради пройшов урочистий захід до Всесвітнього Дня Миру «Голос Гонгу Миру». На свято зібралися ветерани війни, депутати, школярі та студенти, мешканці міста, діти з багатьох міст України, які приїхали до Кременчука на асамблею юних дипломатів.

Серед почесних гостей - перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, Посол Республіки Індонезія в Україні пані Нінінг Сунігсіх Рахадіат, Посол Королівства Малайзія в Україні пан Чуа Теонг Бан, генеральний консул Республіки Польща в Харкові пан Ян Гранат, міський голова Кременчука Олег Бабаєв, голова Автозаводської районної ради Володимир Коваленко, голова Крюківської районної ради Андрій Коваленко, президент АСМБР, представник Міжнародного комітету Миру в Україні Андрій Мельник.

Урочистості почалися з покладання квітів керівниками міста та поважними гостями до Меморіального комплексу Алеї слави парку Миру. Символічним стало привітання кременчужан з Міжнародним Днем Миру з трибуни Гонгу Миру, який був встановлений у Кременчуці рік тому.

Як зазначив міський голова Олег Бабаєв, Кременчук є одним з 9-ти міст у світі, де встановлений Гонг Миру.

Перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко у своєму вітальному слові підкреслив важливість народної дипломатії у збереження миру.  Адже Міжнародний День Миру покликаний не тільки забезпечити мир між народами, але й допомогти викорінити насилля в сім’ях, у спільнотах, зупинити міжнаціональну та етнічну ворожнечу.

Зважаючи на заслуги перед Полтавщиною по пропаганді активної позиції у боротьбі за мир, Володимир Онищенко вручив Почесну грамоту Полтавської обласної ради Надзвичайному та Повноважному Послу Республіки Індонезії в Україні пані Нінінг Сунігсіх Рахадіат. Представник Міжнародного комітету Миру в Україні Андрій Мельник відмітив, що Гонг Миру є символом боротьби за мир, боротьби проти тероризму, ксенофобії, та расової нетерпимості. Він заявив що пишається тим, що саме Кременчук був обраний для встановлення Гонгу Мира в Україні, та відмітив величезний внесок голови Автозаводської районної ради Володимира Коваленка в справу отримання Кременчуком Гонгу Мира. Андрій Мельник висловив впевненість у тому, що Кременчук стане центром проведення всеукраїнських та міжнародних форумів прихильників ідей миру.

Перед зібранням виступили творчі колективи Палацу культури «Нафтохімік». У «хвилину мовчання» в пам'ять про загиблих у боротьбі за мир всі схилили голови. На завершення заходу діти випустили в небо білих голубів, які символізують мир у всьому світі, та багато білих і блакитних повітряних кульок.